S Prešovom doma remíza a prehra

2022-06-04 16:04:56

Oba michalovské tímy otvárali skóre, napokon získali iba bod.

Na ihrisku v Topoľanoch odohrali v sobotu posledné domáce stretnutia v tejto sezóne starší žiaci MFK Zemplín Michalovce. V rámci 13. kola nadstavbovej časti prvej ligy v skupine o titul Stred+Východ si zmerali sily s prešovským Tatranom, s ktorým mali dobre rozohrané súboje, ale napokon sa museli uspokojiť s jediným bodom. O ten sa postaralo družstvo U15 po remíze 2:2 - Michalovce poslal do vedenia v 14. minúte Alex Kiš, hostia po zmene strán skóre otočili, ale posledné slovo patrilo desať minút pred koncom Tobiasovi Simeonovi Sojčákovi, ktorý zariadil deľbu bodov. Výborne odštartovala zápas aj "štrnástka", keď vďaka gólu Martina Peťa z 11. minúty vyhrávala 1:0, no Šarišania rýchlo vyrovnali a v druhom dejstve hry aj rozhodli o svojom najtesnejšom triumfe. V záverečnom kole cestujú žlto-modrí pod Čebrať, kde bude ich súperom domáci Ružomberok (duely sú na programe v sobotu 11. júna o 11., resp. o 13. hodine).