V Poľsku víťazstvo nad Resoviou

2022-06-25 16:12:29

Po prehratom prvom polčase sme po prestávke skóre otočili.

V druhom prípravnom dueli sa michalovskí futbalisti tešili z prvých gólov aj prvého víťazstva. V sobotu podvečer v krásnom športovom areáli Wiki Sanok na skvele pripravenom ihrisku zdolali účastníka druhej najvyššej poľskej súťaže Resoviu Rzeszów najtesnejším rozdielom 2:1, keď sa gólovo presadili Matúš Marcin a Brian Peňa, ktorí v druhom polčase otočili nepriaznivý vývoj zápasu.

Napriek horúcemu počasiu sa hralo v slušnom tempe a "domáci" Rzeszów, ktorý je v Sanoku na sústredení, hneď svoju prvú šancu premenil vo vedúci gól, keď sa po rohovom kope Kalahura v 14. minúte hlavou presadil nepokrytý Kubowicz - 1:0. Za Michalovce odpovedal o šesť minút strelou Kotula, ktorú brankár Grabowski vyrazil. Vzápätí pri pokuse Antonika predviedol svoje kvality aj Kozhukhar. V 42. minúte sa neujala hlavička Vaška hrajúceho netradične v útoku, avšak v 58. minúte sa už Zemplínčania tešili zásluhou presného zakončenia Marcina, ktorého pekne uvoľnil Záhradník - 1:1. Aj vo víťaznom zásahu mal prsty mladučký futbalista, tentoraz Petrík, ktorý v 88. minúte spätnou prihrávkou našiel Peňu - 1:2.

CWKS Apklan Resovia Rzeszów - MFK Zemplín Michalovce 1:2 (1:0)

Góly: 14. Kubowicz - 58. M. Marcin, 88. Peňa

CKWS APKLAN RESOVIA: Grabowski – Bondarenko, Kubowicz (61. Ostrowski), Chuchro – Kalahur, Morys, Wasiluk, Krasa (56. Rebisz), Zawodnik Testowany (46. Wojciechowski), Antonik (66. Mikrut) - Górski (61. Szymkiewicz)

MFK ZEMPLÍN: Kozhukhar - Kotula (60. D. Magda), Ranko, Volanakis (46. Z. Záhradník), Méndez (60. J. Sova) - M. Begala (46. Shimamura), Kanu (60. Peňa, 89. R. Rigo), Ntotis (46. Oshima) - M. Marcin (60. Petrík), F. Vaško (79. M. Kolesár), L. Jánošík (46. I. Žofčák)

Tréner Norbert Hrnčár: "Som rád, že sme vyhrali. Ideme už do obdobia, kedy potrebujeme tréningové dávky premeniť aj do výsledkov. Celý zápas sme hrali vo vysokom tempe a v našej hre bolo veľa pressingových situácií. Škoda, že už v prvom polčase sme niektoré zisky lôpt nepretavili do gólových vecí. Dôležité bolo, že aj po prestávke sme udržali slušné tempo hry. Teší ma progres mladých hráčov, ktorí ukazujú, že ich s kľudným svedomím môžeme hodiť do zápasu a nemajú problém do neho zapadnúť. Pozitívum je, že všetci duel odmakali a nebolo hráča, ktorý by niečo vypustil. Držali sme aj nejaké taktické zásady, na ktorých počas tréningov pracujeme, takže aj s týmto som spokojný."

Najbližšie prípravné stretnutie odohrajú žlto-modrí v stredu 29. júna o 17. hodine v Budapešti proti miestnemu Vasas FC, nováčikovi najvyššej maďarskej súťaže.

Foto: Róbert Andrejov