Štvorgólová domáca prehra s Trnavou

2022-08-14 11:34:42

Úvodný gól sme inkasovali už v 30. sekunde...

Michalovským futbalistom druhý domáci zápas v tejto sezóne vôbec nevyšiel. Žlto-modrí v 5. kole Fortuna ligy podľahli pred takmer dvojtisícovou návštevou trnavskému Spartaku hladko 0:4. Pre MFK Zemplín je to najvyššia prehra na vlastnom trávniku v najvyššej súťaži.

Niektorí diváci ešte ani neboli usadení na svojich miestach a prvýkrát štadiónom zaznela gólová radosť. Nanešťastie, tešili sa hostia. Po pravej strane podnikol akciu Štefánik, nezištne prihral spätne Paurovi a ten poslal Spartak do vedenia 1:0. Bežala 30. sekunda stretnutia... Presne o dve minúty mohli Zemplínčania vyrovnať, avšak Peňa z dobrej pozície netrafil bránu. V 23. minúte to skúšal Slebodník, ale brankár Takáč bol pozorný. Zakrátko mal druhý gól na kopačke Paur, ktorý sa ocitol sám pred Kozhukharom, no michalovský gólman vytiahol skvelý zákrok. V závere polčasu zatlačili Trnavčania domácich a v priebehu niekoľkých sekúnd si vypracovali až tri gólové šance. Najprv Savvidis hlavičkoval do brvna, následne Yusuf z dorážky opečiatkoval žrď a vzápätí tvrdú strelu Štetinu s námahou vytlačil na roh Kozhukhar.

Žlto-modrí vstúpili do druhého dejstva aktívne a s cieľom vrátiť sa do zápasu vyrovnávajúcim gólom. V 54. minúte strelu Adlera Da Silvu spoza obrancu vyrazil Takáč, na opačnej strane pohrozil v 61. minúte Ristovski, Kozhukhara však neprekvapil. O dve minúty domáci doslova darovali gól hosťom: Jeřábek poslal nie príliš vydarenú malú domov Kozhukharovi, skôr ako michalovský brankár bol pri lopte Štefánik, ktorý pohodlne skóroval do prázdnej brány - 0:2. Tento moment s Michalovčanmi poriadne zamával a o desať minút inkasovali aj tretí úder. Na roh De Azeveda si najvyššie vyskočil Yusuf, ktorý hlavou upravil na 0:3. Zápas sa už potom iba dohrával, domácich ešte dorazil štvrtým gólom Ristovski - 0:4. V záverečnej desaťminútovke ešte vyprášil Takáčove rukavice mladučký Petrík a hosťujúci Savvidis stroskotal na výbornom Kozhukharovi.

MFK Zemplín Michalovce - FC Spartak Trnava 0:4 (0:1)

Góly: 1. Paur, 63. S. Štefánik, 73. Yusuf, 79. M. Ristovski

ŽK: 47. Paur (Trnava)

Rozhodovali: Gemzický - Jekkel, Roszbeck; 1837 divákov

MFK ZEMPLÍN: Kozhukhar - Kotula (80. D. Magda), Jeřábek, F. Vaško, Méndez - T. Slebodník (46. Kanu), M. Begala, Peňa (73. Shimamura) - M. Marcin (80. I. Žofčák), Adler Da Silva, L. Jánošík (46. Petrík)

FC SPARTAK: Dom. Takáč – Koštrna (76. Čurma), Štetina, Kóša – E. Daniel (68. De Azevedo), S. Štefánik, Savvidis, Paur (68. Tumma), Mikovič (76. Bolaji) – K. Boateng, Yusuf

Norbert Hrnčár (tréner Michaloviec): „Prvý gól mal výrazný vplyv na priebeh zápasu. Chceli sme hrať aktívnejšie, ale prispôsobili sme sa vlažnému tempu stretnutia, čo Trnave vyhovovalo. Keď sme sa po prestávke chceli nadýchnuť, tak inkasovali sme druhý gól, ktorý bol darček pre súpera. Potom sa už zápas iba dohrával.“

Michal Gašparík ml. (tréner Trnavy): „Veľmi nám pomohol úvodný gól, ktorý nás pozdvihol psychicky. Potom som sa obával, aby sa neopakovala obohraná pesnička, že nepremeníme šance a súper nás potrestá. V druhom polčase sme však po chybe súpera dali na 2:0 a zlomili sme zápas na svoju stranu. Takýmto výsledkom sa v Michalovciach často nevyhráva, preto si toto víťazstvo veľmi vážim.“

Sobota 20. augusta o 18.00 hod.: Michalovce - Skalica (6. kolo FL)

Utorok 23. augusta o 17.00 hod.: Krásnohorské Podhradie - Michalovce (2. kolo SC)

Piatok 26. augusta o 16.00 hod.: Žilina - Michalovce (7. kolo FL)