Skalický trdelník im opäť chutil

2022-08-22 18:54:14

Michalovčania zdolali Skalicu na svojom štadióne aj do tretice.

Spolu postupovali do najvyššej súťaže, spolu platili nováčikovskú daň a po šiestich rokoch sa opäť spolu stretávajú vo Fortuna lige. Futbalisti MFK Zemplín Michalovce v sobotu opäť raz potvrdili, že im súper MFK Skalica chutí.

V sezóne 2014/15 ho dvakrát zdolali ešte v druhej lige, nakoniec postúpili do najvyššej súťaže obaja. V sezóne 2015/16 bojovali o záchranu, v troch dueloch sa zrodili tri rozdielne výsledky. Obaja raz vyhrali, raz sa zrodila remíza a Zemplínčania sa nakoniec na úkor Záhorákov udržali vo Fortuna lige. Po šiestich rokoch sa do nej vrátili, no opäť raz na Zemplíne nedokázali zabodovať. Michalovčanom hlavne doma „skalický trdelník“ chutí aj naďalej. Vyhrali tu aj tretí duel a po výhre 3:1 zastavili nepriaznivú sériu troch porážok...

Rankovi stuhla krv v žilách

Zemplínčania vstupovali do domáceho zápasu so Skaličanmi s cieľom odčiniť poslednú domácu prehru 0:4 s Trnavou a takisto aj zastaviť nepriaznivú sériu porážok. To sa im nakoniec podarilo, keď sa dvakrát strelecky presadil útočník Adler Da Silva a jeden gól pridal aj kapitán Igor Žofčák, ktorý sa v sobotňajšom šiestom kole po prvýkrát predstavil v základnej zostave. „Sú to pre nás dôležité body,“ odfúkol si michalovský kapitán a hneď na to rozmenil zápas na drobné. „Išli sme do toho s jasným cieľom – chceli sme získať tri body a zastaviť nepriaznivú sériu troch prehier. Chceli sme získať tri body a sme za to veľmi radi.“ Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim. Tí svojho súpera zatlačili a v desiatej minúte išli po presnej Adlerovej strele do vedenia. Potom začali preberať iniciatívu hostia a tí mohli dokonca aj vyrovnať. Nie však oni, ale vlastným gólom domáci stopér Michal Ranko. Jeho hlavička sa odrazila od vlastného brvna. „Nieto, že by mi stuhla krv v žilách, asi by ste sa mi v tej chvíli jej nedorezali. Našťastie lopta neskončila v našej sieti,“ utrel si Ranko pot z čela. „Pred zápasom sme si povedali, že potrebujeme získať tieto tri body. Už sme potrebovali zabodovať naplno, čo sa nám našťastie podarilo. V druhom polčase sme pridali ďalšie dva góly. Konečne sme ich strelili viac, verím ale, že sme si ich nevystrieľali všetky a nejaké góly strelíme aj v ďalšom zápase, ktorý nás čaká,“ pokračuje michalovský stopér, v dobe neúčasti Igora Žofčáka na trávniku a kapitán tímu.

Vyhral ten, kto mal väčšiu vôľu

Michalovčanov upokojil na začiatku druhého polčasu gólom z pokutového kopu práve Žofčák a keď strelil jedenásť minút pred koncom po parádnej Peňovej prihrávke svoj druhý gól v zápase Adler Da Silva, bolo jasné, že body po druhýkrát v sezóne ostanú doma. „Celý týždeň sme pracovali na tom, aby sme odčinili nedeľňajšiu prehru s Trnavou. Tomu sme podriadili aj náš spôsob hry. Boli sme kompaktní, čo nám možno predtým chýbalo. Súper si nevypracoval nejaké veľké gólové šanci. Pripisujeme sto tomu, že sme boli kompaktní v obrane. Súper hrozil iba po štandardkách. Osobne som rád, že z družstva bolo cítiť energiu a chuť po víťazstve. Pred zápasom som hovoril, že vyhrá ten, kto bude po víťazstve viac túžiť. Teší ma, že z našej strany to bolo výraznejšie,“ uviedol po stretnutí michalovský tréner Norbert Hrnčár. Ten so svojim tímom absolvuje v najbližších deviatich dňoch až tri súboje. Ten prvý na jeho tím čaká už v utorok, kedy absolvujú duel druhého kola Slovnaft Cupu na pôde piatoligového Krásnohorského Podhradia. Hrnčár nevylúčil zmeny v zostave. „Všetci hráči v kádri sú tu na to, aby boli využití. Presnú zostavu vám nepoviem, ale niektorí hráči, ktorí tentoraz do zápasu nezasiahli, zasiahnu doň v Krásnohorskom Podhradí. Mužstvo máme vyskladané tak, že hráči sú použiteľní do všetkých zápasov a určite budú aj využití. Preto ich tu máme,“ dodal na záver michalovský tréner.

V prvom polčase striedanie rozhodcov

Michalovský kapitán Igor Žofčák bol v situácii, ktorá sa až tak veľmi často na trávnikoch nestáva. V 36. minúte sa zrazil s rozhodcom Očenášom tak nešťastne, že hlavný arbiter musel byť striedaný náhradníkom Kristiánom Micheľom. „Ja som sa v prvom rade sústredil na loptu. Bola to nezavinená zrážka. Je to taká zaujímavosť, že bol rozhodca striedaný. Mňa osobne to fakt mrzí, ale stalo sa to v zápale hry,“ uviedol k zraneniu Očenáša Igor Žofčák. Hlavný arbiter si pri páde privodil zranenie kolena a zrejme sa nevyhne operácii. „Pamätám si, že letela lopta smerom ku mne. Snažil som sa odstúpiť, aby hra plynula ďalej a pocítil som úder. Igor ma nevidel, bola to smola,“ reagoval rozhodca Očenáš, ktorý počas druhého dejstva už bol v michalovskej nemocnici. „Nie je to zlomenina, ale vyzerá to na väzy v kolene. Uvidíme, čo povie magnetická rezonancia.“

Zdroj: Noviny Zemplína (Peter Brendza)