Na žilinskom trávniku sme neprekvapili

2022-08-26 15:58:58

Pod Dubňom sme utŕžili dvojgólovú prehru.

Michalovskí futbalisti si zaknihovali tretiu ligovú porážku v rade na súperovom trávniku, pričom tretíkrát prehrali dvojgólovým rozdielom. Po nezdaroch na Slovane (2:4) a Trenčíne (1:3) vyšli naprázdno - tentoraz nielen bodovo, ale aj gólovo - i v Žiline. Na umelej tráve štadióna pod Dubňom v rámci 7. kola Fortuna ligy podľahli domácim 0:2. Premiéru v drese MFK Zemplín absolvoval gambijský stredopoliar Sainey Njie, ktorý prišiel z Dunajskej Stredy.

Šošoni sa od úvodu zahryzli do súpera a zatlačili ho na vlastnú polovicu. A už 9. minúte sa aj zaslúžene dostali do vedenia, keď skórovali z rohového kopu. Po nacvičenom signále Galčík prihrávkou po zemi našiel v šestnástke Mysloviča, ktorý zakončil presne k žrdi - 1:0. Aj v ďalších minútach mali domáci jasne navrch a po štvrťhodine hry musel boxovať Galčíkovu strelu Kozhukhar. V 26. minúte to skúšal z priameho kopu Kopas, ale tesne minul bránu. Potom sa z letargie prebrali aj Michalovčania a neboli ďaleko od vyrovnania. Najprv v 38. minúte po Kotulovej prihrávke Adler zblízka nepretlačil loptu do siete a o tri minúty štipľavú Marcinovu strelu spoza obrancu k bližšej žrdi vyrazil Belko. Z následného rohu to pred žilinskou bránou "horelo", no domáci odolali.

Po zmene strán pokračovali "hrnčárovci" vo výkone zo záveru prvého polčasu. Aj keď ako prvý to skúšal strelou, s ktorou si poradil Kozhukhar, žilinský Galčík, potom už prišli šance Michaloviec. Tesne pred uplynutím hodiny hry po prihrávke novica Njieho zakončoval tesne vedľa Marcin. V 69. minúte mohlo byť vyrovnané, keď na rohový kop Petríka si vyskočil Jeřábek a jeho hlavičku na bránkovej čiare famózne vytesnil Belko. A tak platilo nedáš-dostaneš, o minútu neskôr vyrobil obrovskú hrúbku brankár Kozhukhar, ktorý prihral rovno na nohu Myslovičovi a ten nemal problém poslať loptu do opustenej svätyne - 2:0. V 81. minúte spálil ďalšiu tutovku Jeřábek, ktorého opäť čarovným zákrokom vychytal Belko, takže východniari už zápas nezdramatizovali.

MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 2:0 (1:0)

Góly: 9. a 70. Myslovič

ŽK: 53. Gidi - 36. Jeřábek, 61. Kozhukhar

Rozhodovali: Kišš - Poláček, Vitko; 1312 divákov

MŠK: Belko - M. Rusnák, P. Leitner, T. Nemčík, K. Bari - Myslovič (82. Stojchevski), Kopas, Gidi (65. Iľko) - Kaprálik (60. T. Jambor), D. Ďuriš, Galčík (82. Jibril)

MFK ZEMPLÍN: Kozhukhar - Kotula, Jeřábek, Ranko, Méndez - I. Žofčák (30. Njie), M. Begala (67. Kanu), Peňa (82. Z. Záhradník) - M. Marcin, Adler Da Silva, L. Jánošík (67. Petrík)

Hlasy trénerov:

Jaroslav Hynek (tréner Žiliny): "Vyhrali sme, ale nie futbalom, ktorým by sme sa chceli prezentovať. Predviedli sme niekoľko situácií, aké sa nám vydarili, ale z nich góly nepadli. Skórovali sme zo skvele nacvičenej štandardky, avšak dnes sme nepredviedli najlepší výkon. Vyhrali sme nudným futbalom."

Norbert Hrnčár (tréner Michaloviec): "Sme sklamaní z výsledku. Prvých dvadsať minút sme sa na ihrisku iba hľadali. Musím skonštatovať, že góly sme si dali prakticky sami. Na štandardky sme sa chystali, ale hráčskou nezodpovednosťou sme to pri prvom góle nezvládli. A o druhom góle sa ani nebavme, bol to darček pod vianočný stromček. Aj my sme mali veľké šance na skórovanie, z takých, aké mal Jeřábek, musí jednoznačne padnúť gól. Ale taký je už futbal. Dnes sme mohli a mali bodovať."

Streda 31. augusta o 18.00 hod.: Michalovce - Ružomberok (8. kolo FL)

Sobota 3. septembra o 18.00 hod.: Dunajská Streda - Michalovce (9. kolo FL)

Sobota 10. septembra o 19.00 hod.: Michalovce - Podbrezová (10. kolo FL)