Devätnástka s presvedčivým víťazstvom

2022-11-26 12:01:15

Doma si poradila s poslednou Banskou Bystricou.

Michalovskí starší dorastenci sa dokonale revanšovali za minulotýždňový domáci výbuch vo východniarskom derby s FC Košice (0:4) a v sobotňajšom stretnutí 14. kola prvej ligy U19, ktorým odštartovali odvetnú časť sezóny, proti Banskej Bystrici triumfovali rozdielom triedy. Na vlastnej umelej tráve zdolali žlto-modrí súpera spod Urpína uzatvárajúceho tabuľku 3:0. Už po pol minúte hry otvoril skóre už sedemgólový Zoran Záhradník, tesne pred prestávkou skóroval aj Marcel Tancoš a skóre zápasu v 67. minúte, kedy už hostia hrali bez vylúčeného hráča, uzavrel parádnou strelou Dávid Petrík. Zverencov trénera Jozefa Majoroša, ktorí vo vyrovnanom pelotóne figurujú na šiestom mieste, čaká v jeseni už len jeden duel - v stredu opäť doma v dohrávke 9. kola privítajú tabuľkového suseda zo Žiliny.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Dukla Banská Bystrica 3:0 (2:0)

Góly: 1. Z. Záhradník, 44. Tancoš, 67. Petrík

ČK: 53. Klimpl (Banská Bystrica)

MFK ZEMPLÍN: P. Sukovský - T. Veselý, Buhaj, Vasko, N. Matta (82. J. Gomboš) - F. Bodnár - Kračunik (72. M. Pavúk), Tancoš, Musak, Petrík - Z. Záhradník (78. Michalov)