Rezervný tím s ďalšou hladkou prehrou

2015-05-02 12:00:00

Naprázdno vyšli už v šiestom zápase za sebou, tentoraz si pripísali štvorgólovú porážku na pôde Vysokých Tatier.

V sobotu popoludní si na svoje konto pripísali ďalšiu prehru hráči B-mužstva MFK Zemplín Michalovce. Ani na ôsmy jarný pokus sa im nepodarilo zabodovať naplno, tentoraz neuspeli v rámci 24. kola tretej ligy skupiny Východ na ihrisku Starého Smokovca, kde hrajú svoje domáce duely Vysoké Tatry. Podľahli im hladko 0:4 (0:1), aj keď priebeh zápasu nebol až taký jednoznačný.

Tréner Tomáš Kozár: "Opäť sme nastúpili s mladými hráčmi, až piati z nich hrali deň predtým ťažký zápas za mladších dorastencov U17 proti MFK Košice, a to bolo vidieť. Smerom dopredu to nebolo bohviečo, bola tam taká mladícka ustráchanosť, chlapci sa báli urobiť niečo naviac. Súper nebol až taký agresívny, ako to býva vonku, dalo sa s ním hrať. Po prvom polčase bolo iba 1:0 pre domácich, ale v 23. minúte ešte brankár Holienčin zneškodnil penaltu. Potom v druhom polčase sme rýchlo dostali dva góly, v závere aj štvrtý. Výsledok je pre nás veľmi krutý, ale taký je futbal. Mali sme neskôr aj my nejaké pokusy, so strelami Zlackého a Kovtaliuka si brankár poradil, škoda, mohli sme to skorigovať. Chlapci pomaly prechádzajú do mužského futbalu, preto verím, že tieto zápasy im pomôžu."

FK Starý Smokovec-Vysoké Tatry - MFK Zemplín Michalovce B 4:0 (1:0)

Góly: 11. R. Novák, 63. Beller, 65. vlastný Mikovčík, 76. Mičko

ŽK: 23. Masnica, 82. Kovtaliuk (obaja Michalovce)

Rozhodoval: P. Greško - 100 divákov

FK: Hajovský - Korenko, T. Ferenc, L. Compeľ (78. Buc), Šimšaj - Bednarčík (31. M. Dulovič), Mičko, R. Novák (70. Kačmarčík), Kšezankovič, R. Gibala - Beller

MFK ZEMPLÍN B: Holienčin - Poprik, Masnica, Mikovčík, M. Mindžák - Reichelt (56. M. Zlacký), Ciganoc, T. Lukáč, Havrila, J. Kiss - Kovtaliuk

Zvyšné výsledky 24. kola III. futbalovej ligy skupiny Východ:

Lipany - Prešov B 1:0, Vranov nad Topľou - Stropkov 3:2, Humenné - Haniska 1:0, Spišská Nová Ves - Giraltovce 6:0, Plavnica - Bardejoská Nová Ves 1:0, Sabinov - Veľké Revištia 3:0, Snina - Vyšné Opátske 1:3

Nedeľa 10. mája o 10.30 hod.: Michalovce B - Plavnica (25. kolo)

Sobota 16. mája o 17.00 hod.: Humenné - Michalovce B (26. kolo)

Nedeľa 24. mája o 10.30 hod.: Michalovce B - Vranov nad Topľou (27. kolo)