Najprv nasrdený, potom vtipkujúci

2023-02-20 12:21:07

Denníka Šport po našej prehre s Dunajskou Stredou.

Keď Slovan prehrával s Duklou 0:2, Dunajskostredčania sa virtuálne na niekoľko desiatok minút dostali na čelo tabuľky. Dlho tam síce nepobudli, ale opäť sa sebavedomejšie ukázali belasým v spätnom zrkadle.

Stredopoliara DAC Miroslava Káčera sme sa spýtali, ako dlho po zápase ďakoval brankárovi Samuelovi Petrášovi. „Konečne som mu mohol povedať, že niečo chytil,“ zasmial sa a pokračoval: „Som veľmi rád, že nás podržal v ťažkej situácii. Preňho to bol tiež náročný zápas, keďže nemal veľa zákrokov. Pri tejto šanci si počínal vynikajúco, takže sme mu všetci vďační. Zvlášť ja.“ Posledné slová nehovoril do vetra. Bol to práve Miroslav Káčer, ktorý chcel aj zo zložitej situácie vykľučkovať konštruktívne. Dokonale však zašil stopéra Dominika Kružliaka, ktorému vzal loptu Kanu a bola z toho dvojitá super šanca Zemplínčanov. Kanuov únik však zneškodnil Petráš a odrazenú loptu Slebodník namiesto do prázdnej bránky poslal do bočnej siete. „Dosť ma to vydesilo. Bol som na seba strašne nasrdený. A ešte aj som. Poučenie pre mňa. Na takomto teréne musím podobné situácie riešiť inak, jednoduchšie. Skoro sa mi to vypomstilo,“ uviedol líder stredu poľa DAC. Nakoniec však favorit bral všetky tri body a 200. ligový štart mal pre Miroslava Káčera víťaznú príchuť. „Super. Pre nás je to veľmi cenné víťazstvo, lebo z Michaloviec sa body len tak ľahko nevozia,“ dodal.

Hrdina Michaloviec mohol byť Tibor Slebodník. Po prestávke výborne naskočil do súboja. Najprv v 63. min po peknom krídelnom prieniku spätnou prihrávkou vyzval ku skórovaniu Marcina, no ten zblízka prestrelil, o minútu neskôr zakončoval už Slebodník, no minul prázdnu bránku. „Ja som ju vystrelil k pravej žrdi, ale Samo Petráš loptu vyrazil. Smerovala do bránky, len ju jemne tečoval do bočnej siete,“ vysvetlil svoj pohľad na inkriminovaný moment Tibor Slebodník. Po tejto akcii sa však nezahrával roh. „Ale mal sa. V každom prípade, bola to stopercentná šanca, ktorú som mal premeniť. Remíza by pre nás bola fajn, no musíme uznať, že aj hostia mali dosť šancí,“ doložil. Zemplínčania teda na jar ešte neskórovali a nebodovali. „Šanca na prvú šestku žije, tak sa budeme snažiť vyhrať oba najbližšie zápasy,“ dodal michalovský záložník.

Zdroj: Denník Šport (Tomáš Petro - foto Róbert Andrejov)