Dve víťazstvá žiakov na Liptove

2023-04-30 15:21:46

"Štrnástka" ukončila sériu bez plného bodového zisku.

Druhýkrát po sebe sa michalovskí starší žiaci predstavili na súperovom trávniku. Po súťažnej prestávke, keďže v dňoch 24. až 26. apríla sa v Poprade hral turnaj regionálnych výberov U14 aj za účasti poltucta hráčov MFK Zemplín - Petra Vysokaia, Samuela Saba, Tomáša Firdu, Jakuba Košča, Lucasa Palčíka a Attilu Kužmu, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho útočníka turnaja - nastúpili v rámci 8. kola nadstavbovej časti prvej ligy v skupine o titul Stred+Východ v Liptovskom Mikuláši, odkiaľ si priviezli šesť bodov. Už do polčasu dvoma gólmi, keď sa presadili Tomáš Kašaj a Patrik Kukrák, rozhodli o svojom triumfe hráči tímu U15 a zvíťazili 2:1. Šesťzápasovú sériu bez výhry sa podarilo v sobotu ukončiť "štrnástke" MFK Zemplín, ktorí zdolali domáci Tatran 3:0. O michalovské góly sa postarali Martin Macár, Jakub Hricik a Tobias Takáč. V najbližšom 9. kole budú hrať žlto-modrí opäť vonku, keď v sobotu 6. mája o 11.00 a 13.00 hod. nastúpia na žilinskej pôde.