Starší dorastenci s tretím víťazstvom v rade

2015-04-18 12:00:00

Tentoraz si na vlastnej pôde poradili s Bardejovom po výsledku 2:0, keď oba góly michalovského celku dal Ján Andrejko.

Výborné jarné ťaženie starších dorastencov MFK Zemplín Michalovce pokračuje. V sobotu predĺžili zverenci kormidelníka Alberta Rusnáka svoju sériu bez prehry už na päť stretnutí a zároveň dosiahli tretie víťazstvo za sebou, keď si na ihrisku s umelou trávou poradili v derby s bardejovským Partizánom 2:0 (0:0). V prvoligovej tabuľke im so ziskom 30 bodov naďalej patrí výborná štvrtá priečka.

Tréner Albert Rusnák: "Zápas mal dobrú úroveň, v prvom polčase silný vietor znemožňoval náš taktický zámer, ktorým sme sa na Bardejov pripravovali. Napriek tomu sme si dokázali vypracovať tri vyložené šance, a to všetci traja útočníci - Vajs, Bellás a Andrejko, ale gól nedali. Cez polčas som chlapcom hovoril, že budú hrať s vetrom a viac môžu využívať tie veci, ktoré sme si nacvičili. Zákonite to aj prišlo, hoci za bezgólového stavu Bellás nepremenil pokutový kop, ale napokon dal dva góly Andrejko po krásnych akciách Kolesárovcov, Petra z jednej strany a Martina z druhej, ktorí mu prihrali do päťky. Myslím si, že naša výhra je úplne zaslúžená."

MFK Zemplín Michalovce - Partizán Bardejov 2:0 (0:0)

Góly: 73. a 90. J. Andrejko (prvý z 11 m)

MFK ZEMPLÍN: Prysiazhniuk - M. Kolesár, A. Kuľha, M. Janočko, J. Straka - M. Bednár, Halagan (60. P. Kolesár), Fedyna - Vajs (63. J. Vaško), Bellás, J. Andrejko

Najbližší program MFK Zemplín:

Utorok 28. apríla o 11.00 hod.: Michalovce - Senec (21. kolo)

Nedeľa 3. mája o 11.00 hod.: Trenčín - Michalovce (22. kolo)

Piatok 8. mája o 13.00 hod.: Michalovce - MFK Košice (23. kolo)