Prvé víťazstvo zariadil Marcin

2023-07-08 15:14:04

Zemplínčania zdolali maďarského druholigistu.

Na štvrtý pokus sa michalovským futbalistom podarilo zaknihovať prvé víťazstvo v prebiehajúcej letnej príprave. V sobotu podvečer triumfovali žlto-modrí na svojom trávniku nad Kazincbarcikou, účastníkom druhej najvyššej maďarskej súťaže, tesne 1:0. Jediný gól duelu vsietil štvrťhodinu pred koncom Matúš Marcin. Tréner Marek Petruš opäť skúšal nových hráčov do stredu zálohy, 23-ročného Chorváta Roka Ivankoviča a 25-ročného Španiela Joana Monterdeho Raygala. Premiéru si odkrútila aj nová posila Lukáš Šimko z Prešova i dvojica brankárov - 23-ročný odchovanec Dávid Slávik a 31-ročný Michal Šulla zo Slovana Bratislava, ktorý však už v 17. minúte musel kvôli zraneniu nútene striedať...

Michalovčania sa vďaka aktívnemu vstupu do zápasu mohli rýchlo dostať do vedenia. Najprv v 4. minúte Pavúkova krížna strela len tesne minula ľavú žrď a o tri minúty na to chýbali centimetre aj zakončeniu novica Monterdeho. Potom na dlhé minúty vzruchu pred oboma bránami ubudlo, až krátko po prestávke takmer potešil domácich divákov Bahi, ale jeho bomba letela nad. V 74. minúte boli hostia blízko k vedúcemu gólu, no Csilusova strela mierila tesne vedľa. A tak o minútu neskôr sa vlnila sieť na opačnej strane, keď Marcin z hranice šestnástky prekonal vysoko postaveného brankára Megyeriho - 1:0. Prvý michalovský gól v príprave teda znamenal aj prvé víťazstvo.

MFK Zemplín Michalovce - Kolorcity Kazincbarcika SC 1:0 (0:0)

Gól: 75. M. Marcin

MFK ZEMPLÍN: Šulla (17. D. Slávik) - D. Magda (46. L. Šimko), M. Bednár, Marjanovič, Bahi - Ivankovič, Shimamura, Monterde (81. J. Sova) - M. Marcin (87. Holp), D. Pavúk (46. S. Danko), Adekunle (68. Musák)

Tréner Marek Petruš: "Každé víťazstvo teší a toto potešilo obzvlášť, keďže je moje v michalovských farbách. Myslím si, že z našej strany to bol dobrý zodpovedný výkon. V defenzíve sme hrali kompaktne a súpera sme nepustili do nejakej vyloženej šance. Na druhej strane, treba sa ešte zlepšiť. Musíme nájsť kvalitu v ofenzíve a Matúš Marcin ju dnes ukázal. Som rád za gól, ktorý strelil."

Najbližšie prípravné stretnutie odohrajú Michalovčania v rámci sústredenia v Poľsku, v utorok 11. júla o 15. hodine si v Lubline zmerajú sily s účastníkom najvyššej ukrajinskej súťaže Zorjou Luhansk.

Foto: Róbert Andrejov