Rezerva doma opäť tesne prehrala

2015-04-12 12:00:00

Tentoraz nestačila na Spišskú Novú Ves, ktorej podľahla 1:2. Jediný gól B-mužstva strelil Juraj Kiss.

Ani v treťom jarnom domácom zápase sa nepodarilo rezervnému mužstvo MFK Zemplín Michalovce zabodovať. Zemplínčania na svojej umelej tráve ťahali za kratší koniec proti Spišskej Novej Vsi, ktorej v súboji 21. kola tretej ligy skupiny Východ podľahli najtesnejším rozdielom 1:2 (0:0).

Spišiaci boli od začiatku aktívnejším tímom a mali aj viac z hry. Už v prvom polčase si vypracovali niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie, dokonca dva razy trafili aj konštrukciu Holienčinovej brány, ale gól sa im nepodarilo streliť. Otváracieho zásahu sa dočkali až tesne pred uplynutím hodiny hry, keď spoza šestnástky trafil presne k žrdi Čekovský - 0:1. Domáci sa však nevzdávali a pätnásť minút pred koncom sa im podarilo dosiahnuť vyrovnávajúci gól, o ktorý sa postaral Kiss. Michalovčania však remízový stav udržať nedokázali, pretože v 80. minúte sa po Sirkovej prihrávke presadil striedajúci Dunajčan, ktorý zariadil spišskonovoveské víťazstvo 2:1 na zemplínskej pôde.

MFK Zemplín Michalovce B - FK Spišská Nová Ves 0:3 kontumačne*

*pre neoprávnený štart hráča Jána Vaška

pôvodne 1:2 (0:0)

Góly: 75. J. Kiss - 58. Čekovský, 80. Dunajčan

ŽK: 90. Caballero (Michalovce)

Rozhodoval: Lipták - 200 divákov

MFK ZEMPLÍN B: Holienčin - M. Mindžák, Caballero, A. Devečka, J. Vaško - Bavoľár, Havrila, Halagan, Reichelt (68. Struňak), J. Kiss - Kovtaliuk

FK: Stančák - Baranyi (46. Dunajčan), R. Boroš, Dinis, Zekucia - Slejzák, T. Šoltés (65. Tomaščík), Sedláček, Sirko - Čekovský, Kiššák (46. Stanislav)

Zvyšné výsledky 21. kola III. futbalovej ligy skupiny Východ:

Vranov nad Topľou - Humenné 3:0, Vyšné Opátske - Lipany 1:2, Veľké Revištia - Giraltovce 1:2, Bardejovská Nová Ves - Snina 3:0, Haniska - Sabinov 2:1, Stropkov - Vysoké Tatry 0:0, Prešov B - Plavnica 0:2

Nedeľa 19. apríla o 16.00 hod.: Snina - Michalovce B (22. kolo)

Nedeľa 26. apríla o 10.30 hod.: Michalovce B - Sabinov (23. kolo)

Sobota 2. mája o 16.30 hod.: Vysoké Tatry - Michalovce B (24. kolo)