Veria, že ich pohárový triumf nakopne

2023-09-01 16:21:07

Sobotňajší zápas v Skalici očami Daniela Magdu.

Futbalistom MFK Zemplín Michalovce nevyšiel ideálne vstup do sezóny. Nula v kolónke gólov, nula v kolónke víťazstiev, iba jeden bod za bezgólovú remízu s Dunajskou Stredou a tri prehry ich stiahli po piatom kole na dno tabuľky najvyššej Niké ligy. Keď na poslednej priečke nechcú Zemplínčania ostať aj po reprezentačnej pauze, musia v šiestom kole v sobotu s Skalici bezpodmienečne prelomiť gólové suchoty, ktoré ich trápia už od prípravy.

Jeden gól sa im už predsa podarilo streliť. Stalo sa tak v utorkovom zápase druhého kola Slovnaft Cupu, v ktorom vyhrali na pôde účastníka piatej ligy Juh MFK Rožňava po góle Daniela Pavúka 1:0. „Jasné, že sme všetci z toho sklamaní. Všetko to ale musíme hodiť za hlavu. Čaká nás ďalší zápas a hádam sa nám podarí v ňom zabodovať,“ uviedol na margo dvoch posledných domácich prehier krajný obranca Daniel Magda. Ten verí, že mužstvo sa môže nakopnúť víťazstvom v Rožňave. „Samozrejme, že nám to môže pomôcť. Určite to nebol ľahký zápas. Súper sa viezol na víťaznej vlne a veril si aj proti nám. My sme tam zase došli v kríze. Také zápasy sú najťažšie. Oni nemali čo stratiť. Nám sa našťastie podarilo skórovať a postúpili sme ďalej. Všetci veríme, že nám to pomôže a v sobotu v Skalici budeme bodovať,“ pokračuje Daniel Magda.

Michalovčania zatiaľ na Záhorí v lige odohrali tri zápasy, v ktorých dvakrát prehrali a raz remizovali. Pamätné je ale víťazstvo 2:0 z konca sezóny 2014/15, ktoré znamenalo ich postup do najvyššej súťaže. Teraz sa trojbodový zisk pýta opäť. „Hovorí sa, že každý najbližší zápas je najdôležitejší, pre nás je teraz najdôležitejší ten sobotňajší v Skalici. Ideme tam s cieľom zabodovať a konečne skórovať,“ zdôrazňuje Daniel Magda, ktorého sme sa v závere opýtali na najbližšieho súpera Zemplínčanov. „Skaličania majú výbornú defenzívu. Musíme sa na nich dobre pripraviť a hádam sa nám podarí získať tam dôležité body.“ My dodajme, že duel sa odohrá v sobotu druhého septembra so začiatkom o 18.00 hod. a v priamom prenose ho odvysiela streamovacia televízia Voyo.