Jeřábek opäť v michalovskom drese

2023-09-10 07:37:00

Pred rokom bol oporou zadných radov MFK Zemplín.

Po útočníkovi Ginovi van Kesselovi ulovil prvoligový MFK Zemplín Michalovce v posledných hodinách letného prestupového termínu ďalšiu veľkú posilu. K Laborcu sa po trištvrte roku vracia český stopér Michal Jeřábek, ktorý si michalovský dres obliekal v jesennej časti minulej sezóny a následne zamieril do Zlína.

„Potrebovali sme vystužiť naše zadné rady skúseným hráčom. Jeřábek takým jednoznačne je a navyše tunajšie prostredie, mesto aj spoluhráčov dobre pozná, takže nebude potrebovať žiadny čas na aklimatizáciu. Hľadali sme stredného obrancu zo Slovenska alebo Česka, aby nebol problém s jazykovou bariérou. Som presvedčený, že Michal spevní našu defenzívu a bude rovnako platným hráčom ako v minulom roku,“ vyjadril sa na margo novej akvizície v kádri tréner MFK Zemplín Marek Petruš.

Michal Jeřábek, narodený 10. septembra 1993 v Prahe – práve dnes teda oslavuje okrúhle 30. narodeniny – v mládežníckom veku pôsobil v kluboch FK Řeporyje, Motorlete Praha a Dukle Praha. Potom hrával za Teplice, Jablonec, kazašské Aktobe, Michalovce a naposledy za spomínaný Zlín. V českej najvyššej súťaži má odohraných 141 duelov, v ktorých zaznamenal 6 gólov.

„Všetko sa to udialo veľmi rýchlo. Keď sa mi Michalovčania ozvali, chvíľu som nad ich ponukou premýšľal, až som sa rozhodol znovu ísť do toho. Verím, že prinesiem do tímu potrebnú kvalitu a bude sa nám dariť hlavne ako mužstvu, lebo zatiaľ sa veľa bodov nezískalo a v tabuľke sme dole,“ uviedol Michal Jeřábek, ktorý počas minulej sezóne nastúpil za MFK Zemplín v 17 zápasoch a strelil jeden gól. S michalovským klubom sa dohodol na spolupráci do konca tohto kalendárneho roka.

Foto: Róbert Andrejov