Jakub Sova hráčom FC Zlínsko

2023-09-12 15:11:34

Čaká ho prvý zahraničný angažmán.

V závere prestupového obdobia sme nezaznamenali len tri príchody, ale aj jeden odchod. Náš tím opustil krajný obranca, či záložník Jakub Sova. Čochvíľa dvadsaťjedenročný ľavák si to namieril do českého FC Zlínsko Otrokovice, ktorý účinkuje v českej Moravskoslezskej futbalovej lige, čo je tretia najvyššia súťaž v krajine našich západných susedov. Po šiestich kolách mu patrí s trinástimi bodmi druhé miesto.

Jakub Sova prišiel do nášho klubu ešte v mládežníckom veku z Bardejova. Postupne sa prepracoval všetkými mládežníckymi kategóriami až do prvého tímu. Vlani na jar hosťoval v druholigovom Trebišove. V tejto sezóne za nás v lige odohral jeden duel, keď na trávnik vybehol na štyri minúty v druhom kole v Trenčíne (0:2). Sedemnásť minút odohral aj v druhom kole Slovnaft Cupu v Rožňave, kde sme vyhrali 1:0. „Jakubovi Sovovi prajeme v ďalšej kariére a v jeho prvom zahraničnom angažmáne veľa úspechov.“