Michalovce už bez trénera Petruša

2023-09-26 13:46:08

Spolu s ním končia v klube aj jeho asistenti.

Marek Petruš už nie je trénerom prvoligového MFK Zemplín Michalovce. V klube definitívne skončil v utorok napoludnie, teda necelé tri dni po vysokej domácej prehre s Podbrezovou 1:5, ktorá iba prehĺbila výsledkovú krízu mužstva od Laborca. Žlto-modrí sú v tabuľke Niké ligy s jediným bodom na poslednej dvanástej priečke a aktuálne ťahajú sériu šiestich prehier.

„S trénerom Marekom Petrušom sme sa rozišli po vzájomnej dohode. Spolu s ním končia aj asistent Erik Havrila a tréner brankárov Branislav Benko. Dôvod ukončenia spolupráce je jasný – jediný získaný bod zo siedmich zápasov je veľmi málo. Mužstvo nemalo jasnú hernú tvár a nezvládlo duely na vlastnom trávniku, keď štyrikrát po sebe prehralo a inkasovalo v nich až štrnásť gólov. Myslím si, že vzhľadom na kvalitu kádra sme určite mali nazbierať viac bodov,“ vyjadril sa člen predstavenstva MFK Zemplín Ján Sabol.

Už zajtra, teda v stredu 27. septembra o 15.30 hod., nastúpia Michalovčania na súboj 3. kola Slovnaft Cupu v neďalekom Vranove nad Topľou. Ján Sabol nám potvrdil, že na pôde účastníka tretej najvyššej súťaže povedie mužstvo športový riaditeľ Vladimír Rusnák, ktorý už so „zaskakovaním“ na lavičke má skúsenosti. Žlto-modrých dočasne koučoval v záverečnom zápase uplynulej prvoligovej sezóny proti Zlatým Moravciam (1:0).

„Otázku nového trénera by sme chceli vyriešiť čo najskôr. Bol by som rád, keby bol nový kormidelník k dispozícii na sobotňajší duel v Ružomberku. V hre je viacero alternatív, naša prvá voľba je Peter Struhár, ktorý donedávna trénoval práve ružomberský tím. Verím, že dospejeme k dohode,“ prezradil Ján Sabol, jeden zo spolumajiteľov michalovského klubu.

Trojici Marek Petruš, Erik Havrila a Branislav Benko, ktorí pôsobili v MFK Zemplín od polovice júna, želáme všetko dobré v osobnom živote a takisto aj veľa úspechov v ďalšej trénerskej kariére.

Foto: Róbert Andrejov