Mladší dorastenci v Žiline nepochodili

2015-04-02 12:00:00

Pod Dubňom nezabodovalo ani jedno michalovské družstvo, tím U17 prehral 2:5 a celok U16 0:3.

Družstvá mladších dorastencov MFK Zemplín Michalovce vo štvrtok popoludní odohrali svoje majstrovské duely na žilinskej pôde. V zápasoch 18. kola Dôvera I. ligy U17 a U16 sa im pod Dubňom nedarilo, keď na ihrisku s umelou trávou v Strážove zaknihovali prehry o tri góly. Tím U17 podľahol MŠK 2:5 (0:2) a celok U16 prehral 0:3 (0:1).

U17

Tréner Tomáš Kozár: "Z našej strany to nebol najhorší zápas, oproti súboju so Slovanom to bolo o poznanie lepšie. Zamerali sme sa viac na defenzívu, Žilina bola herne lepšia, ale výsledok nemusel byť taký jednoznačný, lebo šance sme mali aj my, pokojne sa mohol zápas skončiť aj výsledkom 7:5. Za bezgólového stavu neuspel vo veľkej príležitosti Šmajda, ďalšie dve výborné mal aj René Lukáč. Opäť sme urobili hrubé individuálne chyby, za ktoré nás Žilinčania potrestali. S chlapcami musíme popracovať aj na psychickej stránke, aby sa také hrúbky neopakovali. Verím, že sa naše výkony budú len a len zlepšovať."

MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 5:2 (2:0)

Góly: 22. Krela, 37. Boženík, 49. Moroďoši, 61. Marman, 74. Šušolík - 72. P. Kolesár, 80. T. Lukáč

MFK ZEMPLÍN: D. Slávik - Poprik, Vojtovič, D. Špak, Vinc - Šmajda (40. Ciganoc), M. Vaško, P. Kolesár, T. Lukáč, R. Lukáč - A. Horváth

U16

Asistent trénera Jaroslav Dargaj: "Do zápasu sme išli s trošku viac defenzívnym rozostavením, mali sme dvoch defenzívnych hráčov. Nezachytili sme úvody oboch polčasov, keď v prvom sme dostali gól už v štvrtej minúte a v druhom v siedmej minúte. Hralo sa za nepriaznivých poveternostných podmienok, Žilina bola kombinačne lepšia. Veľa síl sme strácali pri napádaní súpera, tie nám potom chýbali pri rýchlych prechodov do útoku a strácali sme rýchlo lopty. V závere domáci poľavili, my sme mali miernu prevahu, aj sme si vypracovali niekoľko šancí, ktoré sme však nepremenili. Pokiaľ však bol stav vyrovnaný, tak Žilina na ihrisku dominovala. Musím pochváliť brankára Majerníka, ktorý chytil 4-5 gólových šancí, aj keď možno ten prvý gól išiel aj na jeho vrub."

MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 3:0 (1:0)

Góly: 4. Majerčík, 47. Gerebenits, 56. Rokyčák

MFK ZEMPLÍN: T. Majerník - O. Paluba (70. Dzurjovčin), P. Novák, Manduľák, M. Ebský - Polačko, Gužiňák, Princz, Hospodár, M. Fedor (67. Kotlár) - Matuščák (67. D. Vasiľ)

Sobota 11. apríla o 11.00/13.15 hod.: Michalovce - Bardejov (19. kolo)

Utorok 14. apríla o 14.00/16.15 hod.: Podbrezová - Michalovce (dohrávka 16. kola)

Sobota 18. apríla o 11.00/13.15 hod.: Ružomberok - Michalovce (20. kolo)