Najväčšia zimná posila najväčším sklamaním

2015-03-31 12:00:00

Michalovský tréner kritizuje Hamuľaka, proti Dolnému Kubínu ho z ihriska stiahol už cez prestávku.

Aj záverečný súboj Michaloviec na domácom ihrisku v základnej časti DOXXbet ligy mal takmer identický scenár ako drvivá väčšina ostatných v tejto sezóne. Žlto-modrí mali proti súperovi z Dolného Kubína prevahu, v držaní lopty mali jasne navrch aj šancí si vypracovali viac. Ale ani Oravčania nehrali najhoršie, hlavne v druhom polčase bolo vidieť ich túžbu po vyrovnaní, zopárkrát domácej obrane nepríjemne podkúrili, avšak vyrovnania sa nedočkali.

Súper dobre bránil

Rozhodujúci moment zápasu sa udial v polovici prvého dejstva hry, kedy sa parádnou strelou presadil mladík Jakub Grič, ktorý zariadil najtesnejšie víťazstvo MFK Zemplín 1:0. „Veterné počasie našej hre nesvedčilo, nedarilo sa nám, súper v prvom polčase veľmi dobre bránil. Ťažko sme ho prekonávali a mali sme problémy prehrávať ho. Gól bol zaslúžený, mali sme prevahu v držaní lopty, ak by možno súper hru viac otvoril, dali sme aj druhý gól,“ povedal tréner Michaloviec František Šturma, ktorému pred stretnutím robila vrásky na čele veľká maródka v kádri. „Nemohli nastúpiť viacerí hráči, preto som rád, že sme zápas zvládli, hoci sme zahrali aj lepšie súboje. To ma neteší, ale také bývajú. V nadstavbe musíme poriadne pridať.“

Ťahá ich k zemi

Keď už kormidelník víťaza východnej skupiny druhej ligy hovoril o nepresvedčivom hernom prejave tímu, začal hovoriť aj o tom, čo, alebo presnejšie kto, ho momentálne trápi možno ešte o niečo viac. „Pre mňa je veľkým sklamaním Mišo Hamuľak. Všetci ho tu vynášali do nebies, že nám pomôže, ale on nás skôr ťahá k zemi. Rozprával som sa s ním už niekoľkokrát, ale vôbec to nepomáha, asi si sadnem s vedením klubu a začneme to riešiť. Nepomáha nám ani na ihrisku, ani v kabíne. Hamuľak mal byť najväčšou zimnou posilou, ale zatiaľ svoje kvality, ktoré kedysi vraj mal, vôbec nepotvrdzuje. Buď začne pracovať alebo sa naše cesty rozídu, lebo takto to ďalej nejde,“ kritizoval kráľa strelcov uplynulej druholigovej sezóny, ktorý v jeseni hosťoval v českom Liberci, František Šturma. 

Zdroj: denník Korzár