Do jarných bojov vstupujú aj dorastenci

2015-03-07 12:00:00

Ich prvým súperom bude Nitra, mladší dorastenci cestujú pod Zobor, starší sa predstavia na domácom ihrisku.

Nielen druholigové A-mužstvo MFK Zemplín Michalovce odštartuje počas nastávajúceho víkendu jarnú časť. Druhú polovicu sezóny začínajú aj tri dorastenecké celky – starší dorastenci U19 a mladší dorastenci U17 a U16, ktoré účinkujú v najvyššej súťaži (Dôvera I. liga). Kým mladší dorastenci absolvujú tohtoročnú premiéru na ihrisku Nitry (v sobotu o 13. hodine nastúpi U17, o dve hodiny neskôr U16), starší si so súperom spod Zobora zmerajú sily na vlastnej umelej tráve (o 14.30 hod.).

Pri kormidle U19 zostal Albert Rusnák, ktorý bol so zimnou prípravou spokojný. „Prebiehala bez problémov, trénovali sme v domácich podmienkach. Až samotná súťaž však ukáže, ako sme sa pripravili. Posledné prípravné zápasy ukázali, že by to mohlo byť dobré, naša hra začala mať svoju tvár. Ale liga je liga, je to niečo iné, na chlapcov už bude vyvíjaný tlak. Prípravu však hodnotím kladne, nepritrafilo sa nám žiadne vážne zranenie, všetci hráči dostali v zápasoch dostatok príležitostí. V zostave máme už prakticky jasno,“ povedal lodivod Albert Rusnák, ktorého zverenci v zime odohrali spolu osem prípravných duelov s bilanciou 6 výhier, 1 remíza a 1 prehra.

Zmeny v kádri neboli veľké, s tímom sa nepripravoval iba Lukáš Tóth, ktorého tréneri vytiahli do seniorského mužstva. Pribudli dvaja hráči zo zahraničia – Ukrajinci Dmytro Prysiazhniuk a Ivan Fedyna. Prvý menovaný vystužil brankársky post a prišiel z FC Karpaty Ľvov, druhý pre zmenu hráva v stredovej formácii a prišiel z FC Mikolaiv. „Do družstva zapadli veľmi dobre, obaja sú prínosom. Brankár sa v prípravných súbojoch ukazoval vo veľmi dobrom svetle, rovnako aj Fedyna,“ uviedol A. Rusnák a doplnil: „Zvýšila sa konkurencia v tíme, budeme mať aj väčšiu kvalitu na lavičke. To by mohlo viesť k lepším výkonom a výsledkom v jarnej časti.“

Ciele žlto-modrých sú jasné: „Chceme ísť v tabuľke vyššie, sme na desiatom mieste, ale bodová strata na tímy z čela tabuľky nie je veľká. Bol by som rád, ak by sme sa umiestnili do tej piatej priečky. Družstvo nato máme, dúfam, že sa nám podarí naplniť tento cieľ,“ dodal A. Rusnák.

Prípravné zápasy U19 v skratke:

Michalovce – FC Spartacus Nyíregyháza U19 2:3

Michalovce – Družstevník Veľký Horeš muži 3:2

Michalovce – OFK Dlhé Klčovo 5:3

Michalovce – TJ Mladosť Kalša 5:1

Michalovce – MFK Zemplín Michalovce U17 4:3

Michalovce – MFK Vranov nad Topľou muži 1:1

Michalovce – TJ FK Vyšné Opátske muži 1:0

Partizán Bardejov – Michalovce 1:2