Trojgólová výhra v Maďarsku

2025-01-15 11:07:39

Michalovčania triumfovali v Mezőkövesdi 4:1.

V druhom prípravnom stretnutí si michalovskí futbalisti pripísali na svoje konto ďalšie presvedčivé víťazstvo. V stredu popoludní nezaváhali v maďarskom Mezőkövesdi, ktorý zdolali 4:1. Na trávniku účastníka tamojšej druhej najvyššej súťaže im podobne ako predtým doma s Humenným vyšiel najmä druhý polčas, v ktorom strelili všetky štyri góly. Domáceho brankára prekonali postupne Matúš Marcin, Alexandros Kyziridis a Eduvie Ikoba, ktorý skóroval dvakrát.

Napriek sneženiu sa zápas hral na výborne pripravenom ihrisku s prírodnou trávou a Zemplínčanom chvíľu trvalo, kým si na tento povrch zvykli. V úvode sa neujala strela Adekunleho, na opačnej strane hlavičkoval nad Varjas. Domáci mali veľkú šancu otvoriť skóre v 26. minúte, Szalai už aj prekonal Tiurina, ale toho na bránkovej čiare zastúpil Bednár. Po zmene strán režírovali hru Michalovčania a už v 48. minúte sa dostali do vedenia, Kyziridisov center jemne tečoval Marcin - 0:1. Potom mal obrovskú šancu Makrygiannis, ktorý z výhodnej pozície minul bránu. V 58. minúte však mal už jeho krajan Kyziridis presnejšiu mušku a zvýšil na 0:2. "Šoltisovci" kontrolovali hru a ich vedenie neskôr po dvoch presných strelách navýšil Ikoba, pre ktorého to boli prvé góly v drese MFK Zemplín. V posledných sekundách hry po chybnej rozohrávke hostí ešte skorigoval výsledok na konečných 1:4 Szendrei.

Mezőkövesd Zsóry SE – MFK Zemplín Michalovce 1:4 (0:0)

Góly: 90. Szendrei - 48. M. Marcin, 58. Kyziridis, 73. a 87. Ikoba

ZSÓRY SE: B. Juhász (46. Deczki) - Csirmaz (46. Farkas), Bora (46. Svidzkinski), Cs. Hornyák (46. Pryhoda), Zvekanov (46. Posztobányi), Lorinczy (46. Ináncsi), Bertus (46. Jova), Bartusz (46. Krausz), J. Szalai (46. Ramez, 65. Szendrei), Varjas (46. Bjelajac), Cibla (46. K. Horváth)

MFK ZEMPLÍN: Tiurin (70. Š. Vinc) - Papakonstantinou (46. L. Šimko), Dzotsenidze, Šuvalija (46. Taraduda), Makrygiannis - S. Danko (46. Zubairu), Cottrell (46. Ramos), M. Bednár (46. Shimamura) - Petrík (46. M. Marcin), Ikoba, Adekunle (46. Kyziridis)

Tréner Anton Šoltis: „Prvýkrát sme hrali na prírodnej tráve, takže úvodná štvrťhodina bola z našej strany opatrnejšia. Keď sme sa oboznámili s terénom, tak to už bolo lepšie. U chlapcov bola vidieť chuť, ale nehrali sme tak kolmo, ako by sme chceli hrať. Málo sme sa dostávali do zakončenia, na druhej strane sme domácich držali na dištanc s výnimkou jednej či dvoch príležitostí. V defenzíve to teda bolo v poriadku, ale v ofenzíve som čakal viac aktivity. V druhom polčase sme sa presadzovali v krídelných priestoroch a v tom bol najväčší rozdiel medzi nami a súperom. Vypracovali sme si dostatok šancí a k štyrom gólom sme mohli pridať ešte ďalšie štyri. Zápas splnil to, čo sme chceli. Záťaž sme rozložili na 45 minút približne na všetkých hráčov a každý sa mohol ukázať.“

Najbližšie prípravné stretnutie odohrajú Michalovčania v sobotu 18. januára o 14. hodine opäť na trávniku účastníka druhej najvyššej maďarskej súťaže, tentoraz na ihrisku Kazincbarciky.

Foto: Róbert Andrejov