Peter Kolesár bol pri výhre slovenskej 17-tky

2015-01-19 12:00:00

Michalovský tvorca hry odohral proti rovesníkom zo Spojených arabských emirátov prvý polčas, mladí Slováci triumfovali 2:0.

Slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov úspešne zvládla úvodné vystúpenie pod vedením nového trénera Ladislava Hudeca. Jeho zverenci zvíťazili na sústredení v Spojených arabských emirátoch v pondelkovom prípravnom zápase nad domácim výberom do 18 rokov 2:0 (0:0). O góly SR "17" sa po zmene strán postarali stredopolari Peter Varga a Filip Moďoroši. Informáciu priniesla oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Slovenský dres si obliekol aj jediný hráč MFK Zemplín Michalovce v Hudecovom výbere Peter Kolesár. Stredopoliar nášho klubu nastúpil v základnej zostave a na ihrisku pobudol do prestávky.

Spojené arabské emiráty "18" - Slovensko "17" 0:2 (0:0)

Góly: 74. Moďoroši, 90. P. Varga

SR "17": Vavrúš (46. Száras) - Macho (46. Šušolík), M. Šimko, A. Štrba, K. Jašúrek (46. D. Nemček) - Dancák (46. P. Varga) - Kele (67. Tešlár), Tešlár (46. Halgoš), Mašulovič (46. R. Zemko), P. KOLESÁR (46. Moďoroši) - Dubec (46. Tupta)

Ladislav Hudec (tréner SR "17"): "V dnešnom zápase sme zamerali na niektoré činnosti, o ktorých sme si v tréningu s hráčmi povedali, že sa v nich musíme zlepšiť. Predovšetkým byť silný na lopte a presadzovať sa svojimi myšlienkami, čo v niektorých fázach hry chýbalo. Možno stále berieme mužstvá typu Spojených arabských emirátov trochu exoticky, ale ukázalo sa, že ide o technicky veľmi dobre pripravený tím. Dali sme príležitosť všetkým hráčom okrem maródujúceho Štefanca. V dobrom svetle sa ukázali aj noví hráči a som spokojný s tým, že mužstvo dobre na sebe pracuje. Je dobré, že tu môžeme byť. Máme vynikajúce podmienky na prípravu, aj keď na miestne pomery tu bolo chladnejšie, čo nám, samozrejme, nevadilo. Je to veľmi dôležitá časť prípravy na kvalifikáciu."

Zdroj: SITA