Prešov nám pripravil prvú domácu prehru

2014-10-25 12:00:00

Vo východniarskom derby sme Tatranu podľahli 0:1, čím sa skončila naša osemzápasová séria bez prehry.

Prestížne východniarske derby s prešovským Tatranom michalovským futbalistom nevyšlo. V súboji 14. kola DOXXbet ligy skupiny Východ podľahli Zemplínčania mužstvu z metropoly Šariša najtesnejším rozdielom 0:1 (0:0), keď jediný gól zápasu zaznamenal v závere Martin Dupkala. Skončila sa tak ligová domáca neporaziteľnosť lídra tabuľky, aj séria ôsmich stretnutí bez prehry.

V príjemnom jesennom počasí sa v prvom polčase hral iba medzišestnástkový futbal s minimom šancí. Domáci boli aktívnejší a ako prvý ohrozil prešovskú svätyňu Perez, ktorý v 6. minúte vystrelil do bočnej siete. O sedem minút nato si s Bayónovým priamym kopom poradil gólman Jakubech. Potom nebezpečne strieľal opäť tento španielsky legionár, tečovaná lopta však skončila nad a z následného rohu Turík zakončil takisto nad bránu. Krátko po polhodine hry to skúšal aj Morlacchi, tiež však medzi tri žrde netrafil a o čosi neskôr Koscelníkovej strele chýbala presnosť i razancia. A keďže vpredu boli úplne jaloví aj hostia, išli mužstvá do kabín za bezgólového stavu.

Po prestávke už bolo na ihrisku viac vzruchu, pridali i Prešovčania, a tak sa mali diváci načo pozerať. V 62. minúte vystrelil ľavačkou Perez vedľa, o desať minút mal už ten istý hráč presnejšiu mušku, ale jeho jedovku zneškodnil Jakubech. Štvrťhodinu pred koncom mladučký iba 17-ročný brankár Tatrana podržal svoj tím opäť, keď vyškriabal zo šibenice hlavičku Podhorina po Bayónovom rohu. V 81. minúte mali Michalovčania k dispozícii štandardku, ktorú však rozohrali veľmi zle, pred šestnástkou stratil loptu Kunca a hostia vyrazili do gólového brejku: útok potiahol po pravej strane Kačala, naservíroval loptu pred bránu Dupkalovi a ten prekonal Kiru v bráne Zemplínčanov - 0:1. V závere domáci súpera zatlačili, v 85. minúte mohol vyrovnať kapitán Gallo, ale po rohu Bayóna tiesnený zakončil vedľa. V nadstavenom čase ešte mali hráči lídra k dispozícii priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti po faule na Morlacchiho. K lopte sa postavil Kunca, ale skórovať sa mu nepodarilo, keďže namieril iba do bočnej siete...

MFK Zemplín Michalovce - 1. FC Tatran Prešov 0:1 (0:0)

Gól: 81. Dupkala

ŽK: 60. Šimčák, 72. Perez - 66. Dupkala

Rozhodoval: Straka - 1 085 divákov

MFK ZEMPLÍN: Kira - Perez, Michal Gallo, Podhorin, Streňo (39. Šimčák) - Morlacchi - M. Regáli, Bayón (85. A. Leško), Turík, M. Koscelník (58. Tubonemi) - D. Kunca

1. FC TATRAN: Jakubech - Kačala, P. Jacko, Štefančík, P. Leško - J. Dzurík (89. D. Jacko) - D. Leško, Katona (75. Petko), M. Poliaček, Dupkala (82. Ivanko-Macej) - P. Šafranko

Sobota 1. novembra o 13.30 hod.: Bardejov - Michalovce (15. kolo)

Sobota 8. novembra o 13.30 hod.: Michalovce - Rimavská Sobota (16. kolo)

Sobota 15. novembra o 13.30 hod.: Zvolen - Michalovce (17. kolo)