Starší dorastenci v derby doma neuspeli

2014-10-18 12:00:00

Východniarskemu rivalovi podľahol michalovský celok na vlastnej pôde najtesnejším rozdielom 0:1.

Starším dorastencom Michaloviec sa v sobotňajšom zápase 11. kola Dôvera I. ligy U19 na domácom ihrisku nedarilo. Vo východniarskom derby totiž prehrali na vlastnej umelej tráve s prešovským Tatranom 0:1 (0:0), keď hostia o svojom víťazstve rozhodli v záverečných minútach duelu.

Hráči MFK Zemplín povzbudení utorňajšou výhrou v dohrávanom stretnutí v Nitre boli v prvom polčase aktívnejším tímom, hostia sa zamerali iba na defenzívu, z ktorej vyrážali do rýchlych brejkov. Michalovčania však ani jednu zo svojich šancí v úvodnom dejstve nepremenili. Po prestávke zato mohli pykať, keď Prešovčania párkrát nebezpečne ohrozili Holienčinovu svätyňu, ale prekonať brankára domácich nedokázali. Až prišla 81. minúta a stredom obrany unikol striedajúci Kukuč, ktorý rozhodol o najtesnejšej výhre Tatrana.

MFK Zemplín Michalovce - 1. FC Tatran Prešov 0:1 (0:0)

Góly: 81. J. Kukuč

MFK ZEMPLÍN: Holienčin - D. Sopata, A. Kuľha, M. Bednár, D. Petro - Havrila, Ilinjo, Sarik (68. Bellás) - Bavoľár, L. Tóth, J. Andrejko

Najbližšie stretnutie odohrajú Michalovčania v stredu 22. októbra o 14. hodine na pôde Banskej Bystrice.