Bronzovú pozíciu si vybojovala Barcelona

2014-08-22 12:00:00

PRIDANÁ FOTOGALÉRIA. Poľskú Legiu Varšava zdolala presvedčivo 4:1, navyše ich kapitán Carles Alena Castillo nepremenil pokutový kop.

Hráči španielskeho veľkoklubu FC Barcelona obsadili na 5. ročníku Michalovce Cupu konečné tretie miesto, keď v stretnutí o bronz nedali žiadnu šancu poľskému družstvu Legia Varšava, ktorú porazili 4:1 (1:0).

"Blaugranas" sa ujali vedenia už v druhej minúte, keď sa po centri z ľavej strany presadil Dino Halilovič - 1:0. Barcelončania mali prevahu a 21. minúte pridali druhý gól, po centri Carlesa Torrentsa po presnej hlavičke rozvlnil sieť Jordi Tur. Celok z Katalánska sa bavil futbalom, nepribrzdil ich ani gól Wiktora Wiszorowskeho len pár sekúnd po zmene strán. V 53. minúte kapitán španielskeho tímu Charles Alena zahrával pokutový kop, ktorý však nepremenil, avšak o sedem minút nato svoje zaváhanie napravil a pridal tretí gól svojho celku - 3:1. Záverečné slovo patrilo v 78. minúte Carlesovi Perezovi, ktorý stanovil konečný účet stretnutia na 4:1 pre Barcelonu.

FC Barcelona - Legia Varšava 4:1 (2:0)

Góly: 2. D. Halilovič, 21. Tur, 60. Alena, 78. C. Perez - 41. Wiszorowski

Rozhodoval: Ziemba - 2 850 divákov

FC: Puig - Montes, I. Rodriguez, Fati (56. C. Perez), Alena, Brandrariz (64. Morer), Torrents (56. Ruiz), D. Halilovič (56. Cucurella), Rey (64. O. Busquets), Blanco (68. Tajti), Tur (68. Jang)

LEGIA: Babel (41. Napora) - Majenski, Stec, Matachonski, Zyro, Leleno, Waniek (65. Rybak, 74. Klimala), Czarnowski (41. Ostronski), Sobczyk (65. Piatek), Aftyka (74. Cichocki), Wiszorowski