Druhým finalistom turnaja Real Madrid

2014-08-21 12:00:00

PRIDANÁ FOTOGALÉRIA. Obhajca si poradil s domácim výberom hladko 4:1 a vyhral svoju skupinu. Za Michalovce skóroval Jozef Vajs.

Futbalisti španielskeho giganta Realu Madrid sa stali druhým finalistom Michalovce Cupu 2014. Vo svojom druhom stretnutí na turnaji zvíťazili v A-skupine nad domácim MFK Zemplín Michalovce presvedčivo 4:1 (3:1) a vyhrali svoju skupinu o skóre pred rivalom z Barcelony.

Michalovčania hrali proti veľkému favoritovi nebojácne, ale kvalita bola jasne na strane Španielov. Domáci robili veľa chýb a jednu z nich v 17. minúte potrestal Christian Alberto Mendoza na vsietenie úvodného gólu - 0:1. O osem minút však bolo vyrovnané: krásnu kombinačnú akciu predviedla trojica Denis Petro - René Lukáč - Jozef Vajs a posledne menovaný prekonal gólmana Realu. Záver prvého polčasu však domáci nezvládli a "biely balet" to využil na strelenie dvoch gólov v priebehu dvoch minút. Najprv sa presadil Alvaro Martin Alcantara a po ňom aj Francisco Javier Llario. Po zmene strán kontrolovali Madridčania vývoj duelu a pridali aj štvrtý gól z kopačky Alcantaru, ktorý posunul svoj celok do finále.

MFK Zemplín Michalovce - Real Madrid CF 1:4 (1:3), na strely zo značky PK 1:3

Góly: 25. Vajs - 35. a 45. Martin Alcantara, 17. Mendoza, 36. Llario

ŽK: 12. Poprik, 43. M. Bednár, 50. D. Sopata - 32. Martin, 62. Carrera

Rozhodoval: Straka - 1 700 divákov

MFK ZEMPLÍN: Dráb - Kimák (48. A. Horváth), A. Kuľha, Poprik (70. R. Kiš), D. Petro - D. Sopata (70. Vinc), M. Bednár, P. Kolesár, Vajs, R. Lukáč (70. Š. Sabol) - M. Zlacký (70. Ciganoc)

REAL: Verdejo - Hakimi, Martin, Carrera (77. Saddiki), Cedevilla (51. Guillén) - Mendoza (77. Malnado Nogueras), López Teruel (51. Jimenéz), Rodriguez Arnaiz, Llario (77. Miarnau), Martin Alcantara (58. Brea Bernabé) - Alcón (58. Hernandez Cruz)