Na úvod tesná výhra aj hladká prehra

2016-06-18 15:49:43

Michalovčania odohrali dvojzápas na ihrisku maďarského Debrecína, kde najprv vyhrali 2:1 a potom prehrali 1:6.
V sobotu popoludní odohrali prvoligoví futbalisti MFK Zemplín Michalovce úvodné dva súboje letnej prípravy. Pod vedením nového trénera Antona Šoltisa nastúpili na pôde účastníka najvyššej maďarskej súťaže v Debrecíne. V prvom stretnutí triumfovali Zemplínčania tesne 2:1 (1:1), v odvete podľahli domácim vysoko 1:6 (0:3). 1. zápas: Ako prví pohrozili domáci hráči, ale v 10. minúte Djelmic brankára Maceja neprekonal. Skóre sa napokon podarilo otvoriť Zemplínčanom, keď sa po priamom kope presadil Hamuľak. Debrecín však už o šesť minút neskôr vyrovnal, krátko po polhodine hry trafil nechytateľne do šibenice Holman. V druhom dejstve boli smerom dopredu aktívnejší domáci, snažili sa strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale boli to Michalovčania, ktorí udreli: v 82. minúte po Leškovej prihrávke prekonal gólmana Verpecza mladík Bellás, ktorý rozhodol o najtesnejšom víťazstve žlto-modrých. DVSC-TEVA Debrecín - MFK Zemplín Michalovce 1:2 (1:1) Góly: 31. Holman - 25. M. Hamuľak, 82. Bellás DVSC-TEVA: Verpecz – Bokros, Szatmári, N. Mészáros (80. K. Nagy), Barna – Djelmić, Szekulics, Szakály (71. Virág), Ferenczi (80. Bíró) - Holman – Kulcsár (55. Milan Tóth) MFK ZEMPLÍN: P. Macej - Perez, Michal Gallo, Morlacchi, Šimčák - D. Kunca, S. Danko, A. Leško, M. Koscelník - F. Serečin, M. Hamuľak (70. Bellás) 2. zápas: Druhý zápas mal už jednoznačný priebeh. Domáci už v 10. minúte otvorili skóre zásluhou Bereczkeho a o osem minút nato sa po rohu presadil aj Varga. Keď tesne pred koncom prvého polčasu rozvlnil sieť aj Mészáros, Maďari viedli už rozdielom triedy. Aj v druhom polčase na ihrisku dominovali hráči DVTK. Ich štvrtý gól pridal v 64. minúte po strele z 18 metrov Tóth a desať minút pred koncom prekonal Kiru aj Kestész. To však zo strany domácich nebolo všetko, v 85. minúte zvýšil Biró už na hrozivých 6:0. Gólovú prestrelku zakončil tesne pred koncom Michalovčan Bellás, ktorý zblízka zaznamenal čestný úspech fortunaligistu. DVSC-TEVA Debrecín - MFK Zemplín Michalovce 6:1 (3:0) Góly: 10. Bereczki, 18. J. Varga, 43. K. Mészáros, 64. Milan Tóth, 80. Kertész, 85. Biró - 88. Bellás DVSC-TEVA: Radošević – Jovanović (65. K. Nagy), Brkovics, Kinyik, Z. Nagy (46. Virág) - K. Mészáros (46. Bíró), J. Varga, Ludánszki, Bereczki – Tisza (63. Kertész), Castillion (55. Milan Tóth) MFK ZEMPLÍN: Kira - Castillo (72. M. Janočko), Grič, T. Sedlák, Miliutin - Caparrós (72. M. Kolesár), M. Bednár, Mensah, Vajs (46. J. Straka) - Bamba (46. Bellás), Markin Najbližšie prípravné stretnutie odohrajú michalovskí futbalisti v piatok 24. júna na pôde maďarského prvoligistu MTK Budapešť. Presný čas zápasu ešte nie je známy.