K hetriku Kuncovi chýbalo veľmi málo

2014-05-26 12:00:00

Kunca strelil Šamorínu dva góly, ďalšie štyri tutovky nevyužil. Zemplínčania opäť na druhej priečke.

Hladkým trojgólovým víťazstvom nad Šamorínom sa so svojimi fanúšikmi rozlúčili futbalisti MFK Zemplín Michalovce, ktorí súpera bojujúceho o záchranu zdolali 3:0 (2:0). A keďže ich rivali v boji o druhé miesto – Prešov aj Bardejov – doma zakopli, vrátili sa na striebornú pozíciu v tabuľke.

Zaslúžený triumf

Šamorínčanov načal po polhodine hry Dominik Kunca, ktorý tesne pred odchodom do šatní pridal aj druhý gól Michaloviec. „Chceli sme dať rýchle góly, tak ako proti trnavským juniorom, čo sa nám aj podarilo. Trošku sme sa upokojili a zaslúžene sme zvíťazili, lebo počas celého zápasu sme dominovali, súper mal iba jednu šancu a potom aj penaltu, ale brankár Kira nás podržal,“ zhodnotil duel D. Kunca. Práve jeho gól „do šatne“ bol veľmi dôležitý. „Stále to bolo iba o jeden gól a súper stále cítil šancu. Gól tesne pred koncom polčasu je stále nepríjemný na psychiku, v druhom dejstve sme už kontrolovali hru a až na tú penaltu sme Šamorín k ničomu nepustili.“

Škoda tých šancí

Kunca mohol okrem dvoch gólov pridať aj ďalšie, ale napokon sa nedočkal ani hetriku. „Škoda tých šancí, ale taký je futbal. Som však rád aspoň za tie dva góly. Aspoň nemusím veľa platiť do kasy,“ usmieval sa rodák zo Strážskeho. Po stretnutí mali Michalovčania dvojitú radosť, keďže okrem víťazstva ich potešili aj výsledky ich priamych súperov o druhú priečku. Prešov iba remizoval s Liptovským Mikulášom a Bardejov dokonca podľahol Šali, preto sa žlto-modrí vrátili na druhé miesto. „Táto pozícia je naším cieľom a verím, že si ju udržíme. V poslednom zápase sezóny v Šali preto chceme zvíťaziť,“ dodal D. Kunca.

Zdroj: denník Korzár