Rezerva doma vyprášila prvé mužstvo tabuľky

2014-04-27 12:00:00

Sabinov vyprášili Michalovčania 7:2, keď už do polčasu viedli 3:0. Hetrikom sa zaskvel Ján Andrejko.

Štvrtoligová rezerva MFK Zemplín Michalovce zdolala v zápase 23. kola súťaže na domácej umelej tráve lídra tabuľky MFK Slovan Sabinov jednoznačne 7:2 (3:0) a po dvoch prehrách tak opäť bodovala naplno.

Len málokto by pred stretnutím týchto dvoch celkov tipoval takú jednoznačnú záležitosť domácich hráčov. Od úvodných sekúnd sa duel hral v réžii Michalovčanov, ktorým sa prvýkrát podarilo skórovať v 11. minúte, keď po centri Kissa skúsený M. Andraščík na hranici päťky "zľuftoval" loptu a Andrejko ju pohotovo poslal za chrbát brankára Hubu. Na druhý gól si diváci museli počkať až do 31. minúty, priamy kop Šimčáka vyrazil Huba len pred Andrejka a ten sa hlavou nemýlil. O tri minúty neskôr rozohral Šimčák roh na krátko s Gamkrelidzem, ktorý mu loptu vrátil a parádna strela Šimčáka skončila pri vzdialenejšej žrdi - 3:0. Aj po zmene strán dominovali na ihrisku domáci, na 4:0 zvýšil z pokutového kopu Gamkrelidze a v 68. minúte zavŕšil hetrik strelecky disponovaný Andrejko. Hráči rezervy boli naďalej pri chuti a po Čapekovom zakončení v 76. minúte bolo už 6:0. Potom sa hosťom v rozmedzí troch minút podarilo dvakrát prekonať brankára Kiru, ale posledné slovo zápasu patrilo striedajúcemu Vožnému, ktorý v 86. minúte upravil na konečných 7:2.

MFK Zemplín Michalovce B - MFK Slovan Sabinov 7:2 (3:0)

Góly: 12., 31. a 68. J. Andrejko, 34. Šimčák, 57. Gamkrelidze (11 m), 76. Čapek, 86. T. Vožný - 81. Želinský, 84. Verešpej

ŽK: 45. Micka - 57. Ľ. Andraščík

Rozhodoval: Maliňák - 200 divákov

MFK ZEMPLÍN B: Kira - L. Jacko, V. Kostovčík, A. Devečka (64. Mikovčík), Šimčák - Havrila (59. Karch), Micka, Gamkrelidze - J. Andrejko, Čapek, J. Kiss (55. T. Vožný)

MFK SLOVAN: Huba - Janiga, Ľ. Andraščík, M. Andraščík (71. Dedina), Sochovič - T. Futej, J. Dlugoš, P. Kolpák, Verešpej - Vranko (89. Ľ. Petrík) - Lapoš (71. Želinský)

Tréner Tomáš Kozár: "V dnešnom zápase vôbec nebolo vidieť tabuľkový rozdiel medzi oboma mužstvami, kvalita bola na našej strane. Som rád, že chlapci opäť pristúpili k stretnutiu, tak ako by mali. Predtým doma so Spišskou Novou Vsou aj v Snine hrali tiež dobre, ale vyhrať sa nám nepodarilo. Plnili taktické pokyny a vlastne všetko, čo sme si pred zápasom povedali. Keď v takýchto výkonoch budú pokračovať aj ďalej, tak môžu zdolať každého v súťaži. Teším sa, že sme sa aj strelecky presadili, dať sedem gólov mužstvu z čela tabuľky je veľmi pekné."

Najbližší program MFK Zemplín:

Nedeľa 4. mája o 16.30 hod.: Vysoké Tatry - Michalovce B (24. kolo)

Nedeľa 11. mája o 10.30 hod.: Michalovce B - Plavnica (25. kolo)

Sobota 17. mája o 10.30 hod.: Svit - Michalovce B (26. kolo)