Prvý gól v doterajšej kariére

Michalovce vyhrali v Podbrezovej v 2. kole nadstavby futbalovej Niké ligy zaslúžene. Po siedmich vzájomných súbojoch, v ktorých nezdolali „železiarov“. Podali výborný výkon v novom hernom systéme, ktorý skúšajú. Mužstvo Podbrezovej nebolo vo svojej koži, herne a ani súbojovo, prehralo druhý raz v hornej skupine, prvý raz na jar doma. Prvý raz na jar neskórovalo. Nemalo z čoho. Pred zrakom pozorovateľa Pavla Staňa, žilinského hlavného trénera (Podbrezová hrá 18. marca prvý semifinálový duel Slovnaft Cupu pod Dubňom), mali Michalovčania už v 36. minúte šancu na úvodný gól, keď debutant v domácej bránke Lukáš Domaniský zachytil Danekovu strelu k žrdi. Podbrezovčania odohrali prvý polčas v útlme.

V druhom sa to nemenilo a po dlhom čase sa z tribún ozvalo „Hrajte niečo!“ a „Železiar budíček!“. Na kopačkách Zemplínčanov bolo čoraz viac pološancí a príležitostí na zakončenie. V 64. minúte namieril do žrde michalovský stredopoliar Kalemi. Na druhej strane narazila lopta po Volanakisovom bloku Silagadzeho centra do žrde michalovskej bránky. V nasledujúcej minúte sa presadil Juhokórejčan Park Tae-rang hlavičkou po centri, čomu predchádzal rohový kop. Strelil prvý gól futbalistu z Kórejskej republiky v najvyššej slovenskej lige. Park Tae-rang posilnil Michalovce vlani v lete, 23-ročný obranca podpísal kontrakt na tri roky. Vtedy vravel, že prichádza s ambíciou pomôcť tímu a stať sa lepším hráčom.

Po víťaznom góle do siete Podbrezovej sa Park neskutočne tešil. Muž, ktorý má počas zápasu na dlani napísané dátumy narodenia svojich rodičov a kórejskými znakmi Dôveruj si! a Užívaj si zápas!, rozprával o svojom góle kvetnato, ako to len vie vyjadriť v angličtine. „Toto bol môj prvý gól v celej kariére, berúc do úvahy aj moju seniorskú éru v Kórejskej republike. Som šťastný. Nie som šťastný len ja, ale aj celý tím. My sme si skvele pomáhali navzájom na ihrisku.“

Obyvateľ mesta Inčeon, kde sa tiež hrá ligový futbal, k tomu dodal: „Prvé mesiace na Slovensku boli veľmi ťažké. Všetko bolo pre mňa iné. Kultúra, strava, musel som sa adaptovať. Ale už som pripravený na všetko. Keď som prišiel do Michaloviec, mal som so sebou veľa kórejského jedla z domu. Príliš veľa. Mám rád štipľavé jedlo, až príliš štipľavé.“

Tréner Zemplínčanov Anton Šoltis skonštatoval, že to bolo ich zaslúžené víťazstvo. „Chlapci hrali ozaj dobre počas celého zápasu. Súpera sme nepustili do vážnejšej šance. V ofenzíve sme mohli niektoré veci vyriešiť lepšie. Skúšame nový systém. Slovíčko skúšame neznamená, že kašleme na ligu…“ Šoltisa sme sa pýtali na Parka. Aký je? „Keď k nám prišiel, bol skoro ako vojak. My sme tím zložený z rôznych mentalít. Pre mňa bolo prekvapenie, že on bol strohý, tichý. Keby som mu povedal, aby urobil kotúľ, tak by ho urobil. Nevravím, že by salutoval ako vojak, ale bol opatrný. Asi tam tréner znamená veľmi veľa. Je tam veľmi veľký rešpekt. Teraz je už trochu uvoľnenejší. Čakal na svoju šancu. Proti Podbrezovej hral dobre, dal gól. Začiatok mal trochu strnulý, ale potom sa do toho dostal. Vieme o jeho kvalitách vo vzduchu, tam dominoval nad všetkými, ale potrebuje sa zlepšiť v dolnom súboji a práci s loptou. Podal veľmi, veľmi kvalitný výkon,“ vysvetľoval Šoltis.

Podbrezovú zaskočil výkon, aký podali jej hráči v druhom nadstavbovom zápase, ktorý sa skončil taktiež prehrou „železiarov“. „Plán, s ktorým sme chceli ísť do zápasu, nám veľmi nevychádzal,“ hovoril podbrezovský kapitán Samuel Štefánik. „Nevedeli sme sa dostať do šancí. V druhom polčase to bolo ešte horšie. Michalovce získavali všetky druhé lopty, hrali nám to za obranu. Mali sme s tým obrovský problém. Vôbec sme si nevytvárali tlak ani na konci, takže sme veľmi nespokojní s výsledkom a aj s hrou. V prvom polčase nám chýbala energia. Nevedeli sme to naštartovať. Po prestávke sme sa vôbec nedostali do tempa. Michalovce vyhrali zaslúžene. Nespomínam si, že by bol herne takýto zlý zápas v sezóne. Aj keď sme prehrali, tak sme aspoň vyzerali lepšie. O tri dni máme zápas so Žilinou, musíme si pomôcť navzájom a verím, že to zvládneme.“

Tréner „železiarov“ Štefan Markulík pochválil súpera z Michaloviec. „Prišiel výborne pripravený, motivovaný,“ konštatoval podbrezovský lodivod. „Neukázali sme veľa z toho, čím sa chceme prezentovať. Chýbal nám pohyb, ľahkosť. Michalovce to umne nakopávali za našu obranu a my sme takmer stále prehrávali prvý hlavičkový súboj. Malo to ďaleko od výkonu z úvodu sezóny. Pre mňa je teraz kľúčové dostať čo najrýchlejšie mužstvo von z toho a čo najlepšie sa pripraviť na najbližšie zápasy. Sme si vedomí, že nás čaká náročný program. Je to pre mužstvo nová skúsenosť, ale to neospravedlňuje to, akým spôsobom sme sa báli hrať. Hráč na lopte nemal štyri možnosti ako inokedy. Skôr sme hľadali možnosť, ako si nepýtať loptu. V spojení so zdravou agresivitou súpera a motiváciou zdolať Podbrezovú, ten zápas potom tak vyzeral,“ dodal Markulík.

Zdroj: denniksport.sk

Značky:

Zdieľať:

Ďalšie Novinky

Návrat hore