Na domácej pôde šesťbodový zisk

Skvelý víkend michalovských dorastencov! V sobotu nazbierali maximálny počet deviatich bodov, keď dosiahli tri víťazstvá nad Martinom! Okrem „devätnástky“, ktorá v Turci triumfovala 2:1, zavládla pozápasová radosť aj v oboch tímoch mladšieho dorastu. Družstvo U17 rozhodlo o svojej domácej výhre nad nováčikom už v prvom polčase gólmi Olega Záhradníka a Martina Macára, čo znamená, že po dvoch kolách sú stále bez straty bodu a inkasovaného gólu! Navlas rovnaký výsledok dosiahla aj „šestnástka“ žlto-modrých, len s tým rozdielom, že gólovo sa jej hráči presadili až po zmene strán. Do „čierneho“ triafali dvaja Šimonovia – Dudáš a Ďurček.

U17

MFK Zemplín Michalovce – MŠK Fomat Martin 2:0 (2:0)

Góly: 19. O. Záhradník, 45. Macár

MFK ZEMPLÍN: A. Lukáč – Mačuga, A. Hreňko, Dzivák, Žiak – Neuvirth – Hricik (76. Alex Kužma), Attila Kužma (76. M. Pavlov), Macár (65. J. Šuľák) – O. Záhradník (86. S. Sabo), T. Takáč (65. Kandala)

Tréner Marcel Nemčík: „Predpokladali sme, že to bude ťažký zápas, a to sa aj do bodky potvrdilo. Martin ako nováčik určite netúži byť outsider a u nás chcel odčiniť úvodný domáci debakel so Žilinou. Potvrdilo sa, že súper bude mať rýchly prechod a v prvom polčase mal niekoľko ošemetných situácií hlavne z našich ľahkých strát v strede poľa. Ustáli sme ich a išli sme do vedenia po štandardke Attilu Kužmu a hlavičke Olega Záhradníka. Dôležitý bol gól na 2:0 v poslednej minúte polčasu po nádhernej akcii dvojice Oleg Zahradník – Tobias Takáč a zakončení Martina Macára. Vedeli sme, že druhom dejstve sa súper bude tlačiť hore a nám sa budú otvárať dvierka na protiútoky, čo sa aj stalo, ale nevyriešili sme ich dobre, a aj preto boli Martinčania nebezpeční do konca zápasu. Dnes patrí pochvala pre chlapcov za ochotu a obetavosť, hlavne vzadu na čele so stopérmi a brankárom, ktorý si znovu udržal čisté konto. Smerom dopredu toho nebolo toľko ako pred týždňom, ale chvalabohu nám dve situácie vyšli, a preto sa tešíme z víťazstva.“

U16

MFK Zemplín Michalovce – MŠK Fomat Martin 2:0 (0:0)

Góly: 45. Š. Dudáš, 61. Ďurček

ČK: 25. Makuch (Martin)

MFK ZEMPLÍN: Deme – Bovan, Sontag, Fecenko, Ľubiščák – Maľuk, J. Lipčák, Ďurček – M. Kolesar, Mikloš (28. Babin), Š. Dudáš (74. P. Tóth)

Tréner Milan Holej: „Spokojní sme s výsledkom aj s predvedenou hrou v druhom polčase. Sme radi, že sme sa gólovo presadili zásluhou Šimona Dudáša a Šimona Ďurčeka, a že sme si dokázali vytvoriť gólové príležitosti. Mrzí nás zranenie Sebastiana Mikloša, ktorého protihráč fauloval tak nešťastne, že s podozrením na zlomenú nohu bol okamžite prevezený do nemocnice. Sebovi chcem v mene celého družstva popriať skoré uzdravenie.“

Najbližší program MFK Zemplín U17/U16:

Sobota 30. augusta o 11.00/13.15 hod.: Banská Bystrica – Michalovce (3. kolo)

Sobota 13. septembra o 11.00/13.15 hod.: Michalovce – Podbrezová (4. kolo)

Sobota 20. septembra o 11.00/13.15 hod.: Petržalka – Michalovce (5. kolo)

Foto: Róbert Andrejov

Značky:

Zdieľať:

Ďalšie Novinky

Návrat hore