Rezerva otočila zápas s Haniskou

2013-11-10 12:00:00

Nad nepríjemným súperom zvíťazila 3:1, hosťujúcemu tímu strelil všetky tri góly útočník Martin Regáli.

Rezervný celok MFK Zemplín Michalovce natiahol svoju sériu bez prehry už na šesť stretnutí. V nedeľňajšom súboji 16. kola štvrtej ligy skupiny Východ proti Haniske doma zvíťazil 3:1 (1:1).

Michalovčania vstúpili do zápasu aktívne a hneď v úvode sa do dvoch výborných streleckých pozícií dostal Gamkrelidze, ale v prvom prípade jeho pokus zblokovala obrana hostí, v druhom trestuhodne prestrelil bránu. V 26. minúte uvoľnil Mikovčík Regáliho, ktorého pokus skončil na ľavej žrdi hosťujúcej svätyne. Po polhodine hry výbornú technickú strelu Janiča spoza šestnástky vyrazil gólman Suchý. V 33. minúte udreli hostia, po centri Majoroša sa hlavou presadil dlháň Pekár - 0:1. Haniska sa však dlho z vedenia netešila, už o dve minúty vyrovnal Regáli, ktorý sa pekne preštrikoval stredom hosťujúcej obrany a pomedzi brankárove nohy skóroval. Domáci potom zatlačili súpera na jeho polovicu, ale do prestávky sa im už skórovať nepodarilo.

Aj po zmene strán mali prevahu zverenci trénera Tomáša Kozára, ktorísa dlho nevedeli cez defenzívu hostí presadiť. V 60. minúte Regáliho strelu vyrazil brankár Suchý, hneď nato hlavičku Andrejka vykopol z bránkovej čiary Horváth. Necelých desať minút pred koncom sa Zemplínčania dočkali: Ilinjo prihral Regálimu, ktorý po zemi vystrelil presne k žrdi - 2:1. Gólovú poistku pridal v 87. minúte opäť Regáli, ktorý tentoraz zužitkoval nezištnú prihrávku Gamkrelidzeho a skóroval do prázdnej brány, čím zavŕšil svoj hetrik.

MFK Zemplín Michalovce B - FK Haniska 3:1 (1:1)

Góly: 35., 81. a 87. M. Regáli - 33. M. Pekár

ŽK: 83. S. Danko - 31. M. Pekár, 90. M. Horváth

Rozhodoval: Džima - 100 divákov

MFK ZEMPLÍN B: T. Jenčo - Mikovčík (46. Morlacchi), V. Kostovčík, A. Devečka, M. Devečka - L. Jacko (55. Copko), L. Janič (69. Ilinjo), S. Danko, J. Andrejko - Gamkrelidze, M. Regáli

FK: S. Suchý - M. Molnár, M. Horváth, J. Gorej, Šipoš - Pástor (77. Laczko), Slicho, Beck, P. Horňák (56. M. Matej), L. Majoroš (68. Klimek) - M. Pekár

Ostatné výsledky 16. kola IV. futbalovej ligy skupiny Východ:

Spišská Nová Ves - Svidník 1:0, Giraltovce - Vysoké Tatry 1:3, Sabinov - Plavnica 1:1, Snina - Svit 3:0, Veľké Revištia - Krompachy 1:1, Vyšné Opátske - Stropkov 4:0, Barca - Spišské Podhradie 2:1