Jednu nulu proti majstrovi zmazali, druhú nie

2016-03-14 12:00:00

Michalovčanom sa konečne podarilo streliť gól Trenčínu, ale bodovať s ním nedokázali ani do tretice.

Ani na druhý pokus sa prvoligovým futbalistom MFK Zemplín Michalovce nepodarilo zabodovať na domácej pôde v jarnej časti. Po Trnave nestačili ani na Trenčín, aktuálne najlepší slovenský tím, ktorý aj v metropole Zemplína potvrdil svoje kvality. Nad nováčikom vyhral zaslúžene 3:1 (1:0) a urobil ďalší krok k obhajobe titulu.

K remíze nechýbalo veľa

Favorizovaný celok spod hradu Matúša Čáka začal potvrdzovať papierové prognózy od prvých minút zápasu a domácich načal už v 11. minúte, keď strelil otvárací gól. „Začiatok bol z našej strany veľmi opatrný, podľa mňa sme až príliš čakali na to, ako Trenčín bude hrať. Dostali sme gól, ktorý nemusel byť a dal sa ubrániť. Postupom času sme si však začali veriť viac a viac, hrali sme oveľa lepšie. V druhom polčase sme chceli vyrovnať, ale inkasovali sme aj druhý smolný gól,“ hovoril michalovský obranca Marcos Calero Perez. Žlto-modrí ani po druhom góle neskladali zbrane a do zápasu ich vrátil Nikola Lukič, ktorý premenil pokutový kop. Veľa nechýbalo a nováčik sa mohol radovať aj z druhého gólu, Maksim Votinov však v nadstavenom čase v čistej šanci minul bránu. „Išli sme za vyrovnaním, škoda tej šance Maksima, boli sme blízko k bodu. Namiesto 2:2 bolo 1:3, ale ten gól sme už inkasovali v čase, keď sme hrali úplný vabank.“

Dôležité zápasy

Séria zápasov proti tímom zo špice tabuľky sa pre Michalovce konečne skončila, teraz prichádzajú na rad súperi, s ktorými budú mať súboje prívlastok šesťbodové – Skalica, Podbrezová a Zlaté Moravce. „Získali sme dokopy tri body, dalo sa aj viac, ale už s tým nič nenarobíme. Teraz sú pred nami oveľa dôležitejšie stretnutia, ten najbližší hráme v nedeľu v Senici proti Skalici, proti ktorej pôjde o veľa. Všetci pevne veríme, že tam zvíťazíme a výrazne sa priblížime k brehom záchrany. Urobíme tam všetko pre to, aby sme sa vrátili s troma bodmi. Ak budeme aj v ďalších zápasoch hrať tak, ako proti Trenčínu v druhom polčase, určite sa zachránime,“ odhodlane dodal pravý obranca MFK Zemplín Michalovce. 

Zdroj: korzar.sk