V 7. kole druhej ligy sa strelci veľmi nečinili

2013-09-01 12:00:00

V šiestich sobotňajších stretnutiach padlo iba osem gólov, štyri strelili domáce tímy, dva hosťujúce.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 7. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže II. ligy 2013/2014:

FC ŠTK 1914 Šamorín - ŽP Šport Podbrezová 0:1 (0:0)
Gól: 72. Morháč, ŽK: 7. Fulmek, 44. Stojanovič, 71. Pentek (všetci Šamorín), rozhodovali: Kružliak - Balko, Mókoš, 600 divákov
Medzišestnástkový futbal dlho neprinášal vyložené šance. V druhom polčase boli hostia z Podbrezovej technickejší. V 71. min fauloval pred šestnástkou brankár domácich Pentek Morháča a ten premenil následný priamy kop - trafil do ľavého horného rohu. V 88. min mohol Šamorín vyrovnať, ale hlavička striedajúceho Vilkovského skončila na žrdi.

FK Slovan Duslo Šaľa - 1. FC Tatran Prešov 0:1 (0:0)
Gól: 48. Mujkoš (vlastný), ŽK: 23. Charizopulos - 37. D. Leško, 77. Lipták, 82. Papaj, 88. Hatok, ČK: 66. Charizopulos (Šaľa) po 2. ŽK, rozhodovali: Mastiš - Bednár, Cuninka, 370 divákov
Hostia z Prešova mali od začiatku územnú prevahu, Dolného aj Petrášovu strelu brankár Kolmokov kryl. Na druhej strane po Mukalengovom úniku Čurgali zblízka prestrelil. V 34. min Ďatko dvakrát odkopom zachránil Šaľu. Na začiatku druhého dejstva padol napokon jediný gól: Dolný v 48. min zacentroval a na prekvapenie divákov Mujkoš hlavičkoval do vlastnej bránky. Ani po vylúčení Charizopulosa v 66. min sa Šaľania nevzdávali, pokus striedajúceho Kráľa z 5 m bravúrne chytil gólman Tatrana Talian. V závere zápasu ešte striedajúci domáci Mihálik trafil do brvna.

MFK Dubnica nad Váhom - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:0 (0:0)
Gól: 58. Bilovský (z pok. kopu), ŽK: 82. P. Rybanský, 86. Páleník (obaja FK Pohronie), rozhodovali: Vlčej - Borsányi, Žákech, 260 divákov
Dubničania mali v prvom polčase územnú prevahu, ale nedokázali si vypracovať gólové príležitosti. O ich víťazstve nad nováčikom súťaže rozhodol premenený pokutový kop Bilovského z 58. min. Domáci sa potom snažili poistiť svoj náskok, to sa však v nervóznom závere nepodarilo v niekoľkých tutovkách Svoradovi či Lienerovi.

MŠK Rimavská Sobota - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0)
Gól: 51. Kurák (z pok. kopu), ŽK: 56. Válovčan, 67. Kostúrik - 51. Kubena, rozhodovali: Piatka - R. Sluk, Bóllo, 426 divákov
Hráči hosťujúceho Liptovského Mikuláša si v prvom polčase vypracovali viacero gólových príležitostí, ale ani jednu sa im nepodarilo premeniť. Domáci Rimavskosobotčania sa spoliehali na defenzívu a rýchle protiútoky. V úvode druhého dejstva domáci Kurák vybojoval pokutový kop, ktorý v 51. min aj sám premenil. V 55. min ešte jeho spoluhráč Lukáš Jánošík nastrelil spojnicu brvna a žrde. Do konca zápasu si potom obe mužstvá vypracovali už len náznaky príležitostí.

Partizán Bardejov - FC Spartak Trnava juniori 1:1 (0:0)
Góly: 77. Cuprišin - 84. Richnák, ŽK: 53. L. Zápotoka, 65. J. Zápotoka - 42. Richnák, 71. Deket, 77. Zvolenský, 87. Peševski, 90.+ A. Pavlík, ČK: 61. M. Rehák (Trnava), rozhodovali: Očenáš - Ferenc, Petríček, 690 divákov
Bardejovčania boli v úvode aktívnejší, v 8. min však Dyjan de Azevedo neskóroval. V 19. min prišla prvá strela rezervy Trnavčanov na bránku, skúšal to Ciprys. V 36. min bol v šanci opäť Ciprys, ale jeho i Richnákovu strelu zblokovala domáca obrana. Po prestávke mohli ísť do vedenia hostia, Banovič však neuspel. Na druhej strane Cuprišin natiahol trnavského brankára Strapáka. V 61. min dostal Rehák červenú kartu a domáci futbalisti využili presilovku v 77. min gólom Cuprišina. Z vedenia sa však netešili dlho, na konečných 1:1 vyrovnal v 84. min Richnák.

MFK Zemplín Michalovce - ŠK SFM Senec 2:0 (0:0)
Góly: 51. Kovaľ, 58. Morlacchi, ŽK: 35. Ležaič, 54. Hýlek (obaja Senec), ČK: 61. Polgár (Senec) za kopnutie hráča na zemi, rozhodovali: P. Hrčka - Bobko, Jenčura, 2853 divákov
Michalovčania sa od úvodu zahryzli do súpera, ale dlho sa im nedarilo streliť gól. V prvom polčas mal k nemu najbližšie Kunca, ktorý však v 33. min prestrelil bránku Senca. Aj v druhom dejstve Zemplín tlačil a v 51. min sa dočkal presného zásahu, ktorý zaznamenal Kovaľ. Domáci ani potom nepoľavili, rýchlo mohol zvýšiť Kunca. V 58. min si na center Janočka nabehol Vernon a hlavou upravil na 2:0. Po vylúčení Polgára sa v záverečnej necelej polhodine už len dohrávalo.