Diváci v Senci videli gólovú prestrelku

2013-05-13 12:00:00

Padlo tam sedem gólov, štyri do siete Rimavskej Soboty. Doma zakopli Dunajská Streda a opäť aj Podbrezová.

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 30. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže II. ligy 2012/2013:

FC ŠTK 1914 Šamorín - FK Slovan Duslo Šaľa 2:0 (2:0)
Góly: 19. a 21. Ležaič (prvý z pok. kopu), ŽK: 17. Savič, 22. Javorina (obaja Šamorín), rozhodovali: Ihring - Lieskovský, Ferenc, 470 divákov

Domáci začali veľmi dobre, počas prvých 20 minút zatlačili súpera a dvakrát využili zaváhanie obrany. Ku koncu prvého polčasu mal veľkú šancu Marušin, v šestnástke dostal prihrávku a vystrelil tesne vedľa bránky. V druhom polčase boli obe mužstvá vyrovnanejšie, hostia sa snažili viac útočiť, ale nevypracovali si žiadne úspešné gólové šance. Domáci mohli zvýšiť gólový náskok v 67. min, ale Lezaič sa nepresadil zoči-voči brankárovi. Hostí potom dvakrát podržal výborným zákrokom brankár Kolmokov.

Partizán Bardejov - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1 (1:0)
Góly: 43. Nworah - 60. T. Malec (z pok. kopu), ŽK: 60. Staš, 90.+ Marko Lukáč - 52. Pastva, rozhodovali: Glova - Petríček, Ádám, 410 divákov

Od úvodu sa útoky striedali na oboch stranách, no prvú gólovú šancu mal domáci Nworah v 10. min, lenže si neporadil s brankárom Šavolom. Hostia odpovedali po rohovom kope, keď Tomko tesne minul domácu svätyňu. Šarišania v závere prvého polčasu zvýšili úsilie a po úniku Kicu poslal jeho center Norah bez prípravy do bránky Tatrancov. Po prestávke sa hralo v svižnom tempe, po Hanuščákovom centri mohol zvýšiť Azevedo. V 60. min Staš vo výskoku zahral rukou a striedajúci hráč Tatrana Malec z jedenástky vyrovnal. V ďalšom priebehu mohol Andraščík i Lukáč získať víťazstvo no Šavola neprekonali.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - TJ Baník Ružiná 1:1 (0:1)
Góly: 66. Gerec - 9. Štajer, ŽK: 58. Huber, 62. Peter Majerník - 20. M. Ferenc, 55. A. Urbánek, 64. Peciar, rozhodovali: Vlk - Vorel, Tomčík, 1577 divákov

Prvý polčas patril hosťom, ktorí sa ujali vedenia po Štajerovom tečovanom streleckom pokuse zvnútra pokutového územia. Domáci sa snažili presadiť najmä po Gašparíkových centrovaných loptách, ale definitívne ich mohol dostať do kolien Urbánek, ktorý v 59. min nepremenil pokutový kop. O sedem minút neskôr vyrovnal domáci Gerec, ktorý sa pretlačil cez Urbánka aj brankára Michalíka a loptu dokopol za bránkovú čiaru - 1:1. Viac gólov už 1577 divákov v Dunajskej Strede nevidelo, oba tímy získali po remíze jeden bod.

MFK Dolný Kubín - MFK Zemplín Michalovce 2:2 (0:2)
Góly: 63. Bakala, 88. J. Hronec - 24. Gamkrelidze, 28. Božok, ŽK: 88. J. Hronec - 8. T. Sedlák, 50. M. Vanák, 84. Dargaj, 86. Bréda, rozhodovali: Prešinský - Benko, Borsányi, 458 divákov

V prvom polčase boli aktívnejší hostia a v priebehu štyroch minút dvakrát skórovali. Najskôr v 24. min prihral Janočko ideálne Gamkrelidzemu, ktorý otvoril gólový účet zápasu, aby vzápätí zvýšil na rozdiel dvoch presných zásahov Božok. Po zmene strán domáci zlepšili pohyb na trávniku, zatlačili hostí a odmenou im bol gól Bakalu v 63. min. V 88. min vyrobil hrúbku brankár Michaloviec Bréda, Hronec mu loptu vzal a vyrovnal na konečných 2:2.

ŽP Šport Podbrezová - MFK Dubnica nad Váhom 0:1 (0:0)
Gól: 51. Šmahajčík, ŽK: 55. Dolinajec, 80. Maťašovský, 81. Svorada (všetci Dubnica), ČK: 90. Maťašovský (Dubnica) po druhej ŽK, rozhodovali: Hracho - Brendza, Ádám, 320 divákov

Do zápasu vstúpili lepšie Dubničania, v priebehu prvých piatich minút dvakrát spoza pokutového územia tesne minuli
Balážovu bránku. Postupne prevzali iniciatívu domáci, ich najväčšiu šancu mal Laksik, keď opečiatkoval brvno súperovej svätyne. V 51. min sa hostia ujali vedenia, keď po brejku hlavou zasunul do odkrytej bránky loptu Šmahajčík. Domáci od tohto momentu vsadili všetko do útoku, ale Dubničania sa ubránili. V 80. min fauloval brankár Maťašovský Tubonemiho a nasledoval pokutový kop. Brankár strelu Pančíka vystihol a skóre sa nemenilo.

ŠK SFM Senec - MŠK Rimavská Sobota 4:3 (2:0)
Góly: 34. a 58. Mart. Mikulič (prvý z pok. kopu), 38. Polgár, 50. R. Ujčík - 63. a 69. Marián Adam (druhý z pok. kopu), 73. Migaľa, ŽK: 26. Hílek, 70. T. Hanzel - 23. Nilaš, 34. Katona, 65. Rubint, 89. J. Zvara, rozhodovali: Horváth - Hancko, Špivák, 343 divákov

Domáci otvorili skóre zápasu v 34. min pokutovým kopom Mikuliča. Prvých 60 minút domáci dominovali a vyhrávali už 4:0. Prvú veľkú šancu mali hostia v 55. min, keď Katona nepremenil penaltu. Hostia následne od 63. min v rozpätí 10 minút strelili tri góly a zdramatizovali priebeh zápasu. O necelých 15 minút neskôr však nezaváhal Adam a premenil ďalší pokutový kop. V závere si domáci taktickou hrou udržali víťazstvo.