V nominácii SR 17 na finálový turnaj ME aj Grič

2013-04-26 12:00:00

Michalovský stredopoliar si zahrá na ME, ktoré sa uskutočnia od 5. mája do 17. mája na Slovensku.

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 17 rokov Ladislav Pecko oznámil nomináciu 18 hráčov na blížiaci sa záverečný turnaj majstrovstiev Európy tejto vekovej kategórie, ktorý sa uskutoční na Slovensku v termíne 5. - 17. mája 2013. V kádri SR "17" figurujú aj štyria legionári: brankár Juraj Semanko z 1. FC Slovácko (ČR), obranca Atila Varga z Juventusu Turín (Tal.), stredopoliari Filip Lesniak z Tottenhamu Hotspur a Tomáš Zázrivec z ďalšieho anglického klubu Aston Villa.

Na mladých Slovákov čakajú v štvorčlennej A-skupine postupne zápasové konfrontácie s rovesníkmi z Rakúska (hrá sa 5. mája o 14.30 h v Dubnici nad Váhom), Švajčiarska (8. 5. o 18.00 h v Žiline) a Švédska (11. mája o 16.30 h v Žiline), do semifinále postúpia prví dvaja z každej skupiny. Na jesenné majstrovstvá sveta v Spojených arabských emirátoch sa kvalifikuje najlepších šesť výberov.

Nielen vďaka Atilovi Vargovi, ktorý je odchovancom MFK Zemplín, má michalovský futbal v nominácii svoje zastúpenie. Na ME si zahrá aj stredopoliar Michaloviec Jakub Grič. Medzi náhrádníkmi bude na svoju príležitosť čakať útočník Zemplínčanov Lukáš Tóth.

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 17 rokov na finálový turnaj majstrovstiev Európy tejto vekovej kategórie, ktorý sa uskutoční v termíne 5. - 17. mája 2013 v SR:

Brankári: Martin Junas (FK Senica), Juraj Semanko (1. FC Slovácko/ČR) 

Obrancovia: Denis Vavro, Andrej Kadlec (obaja MŠK Žilina), Michal Vodecký, Šimon Kupec (obaja FK Dukla Banská Bystrica), Erik Otrísal (FK Senica), Atila Varga (Juventus Turín/Tal.)

Stredopoliari: Martin Slaninka, Miroslav Káčer (obaja MŠK Žilina), JAKUB GRIČ (MFK Zemplín Michalovce), Filip Lesniak (Tottenham Hotspur/Angl.), Lukáš Haraslín (ŠK Slovan Bratislava), Nikolas Špalek (FC Nitra), Tomáš Zázrivec (Aston Villa/Angl.)

Útočníci: Martin Vlček (AS Trenčín), Tomáš Vestenický (FC Nitra), Lukáš Čmelík (MŠK Žilina) 

Náhradníci:

Brankári: Filip Bajza (MŠK Žilina), Marek Rodák (FC Fulham/Angl.) 

Obrancovia: René Kotrík (FC Nitra), Adam Brix (MFK Dubnica nad Váhom), Michal Sipľak, David Berežný (obaja Partizán Bardejov) 

Stredopoliari: Juraj Chvátal, Marek Rajník (obaja FK Senica), František Lády (ŠK Slovan Bratislava), Jozef Holečka (FC ViOn Zlaté Moravce) 

Útočníci: LUKÁŠ TÓTH (MFK Zemplín Michalovce), Lukáš Slávik (MFK Dubnica nad Váhom)

Realizačný tím:

Ladislav Pecko (tréner), Juraj Bútora, Štefan Rusnák (asistenti trénera), Ivan Pilip (tréner brankárov), Michal Lacena (kondičný tréner), Miroslav Mackulín (mentálny tréner), Jozef Mada (lekár), Jozef Novák (masér), Michal Slyško (videoanalytik), Jozef Paršo ml. (technický vedúci)

Zdroj: SITA