MFK Zemplín z Novohradu s troma bodmi

2013-04-06 12:00:00

Michalovčania zvíťazili na ihrisku Ružinej 3:1 a zaknihovali premiérový triumf v jarnej časti druhej ligy.

Michalovskí futbalisti dosiahli prvé jarné víťazstvo, keď na pôde nováčika z Ružinej triumfovali po výsledku 3:1. O góly v sieti domáceho Baníka sa postarali postupne Róbert Kovaľ, Vladimír Janočko a Miroslav Božok.

Domáci v premiérovom jarnom zápase na svojej pôde začali aktívne a už v 2. minúte musel pred Kamendym zasahovať brankár Jenčo. Tesne pred uplynutím štvrťhodiny hry ružínsky gólman Michalík s námahou vytlačil Janočkov priamy kop na roh. Michalovce sa postupne dostávali do tempa, v 17. minúte Janočko nabil Božokovi, ale Michalík si z jeho dobrou strelou poradil. V 28. minúte napriahol z veľkej diaľky Kamendy, brankára Jenča však neprekvapil. Krátko pred odchodom do kabín hostia prvýkrát gólovo udreli, skúsený Michalík bol na presnú strelu mladíka Kovaľa prikrátky a bolo 0:1.

Úvod druhého dejstva odštartoval priamym kopom Štajera, ktorý však išiel vedľa michalovskej brány. V 51. minúte chytil technickú strelu Janočka Michalík a o pár minút neskôr vysoko nad vypálil Podhorin. Krátko po uplynutí hodiny hry Jenčo zneškodnil Kamendyho priamy kop. V 66. minúte fauloval vo vlastnom pokutovom území Daško prenikajúceho Podhorina a rozhodca nariadil penaltu, ktorú Janočko premenil - 0:2. Potom to skúšal strelou aj Božok, ale neuspel. V 74. minúte boli Zemplínčania blízko k tretiemu gólu, ale lob kapitána Jurča skončil na brvne domácej brány. V 83. minúte tak udreli Ružínčania, keď sa presadil Gligorov a znížil na rozdiel jediného gólu. Michalovčania však vyrovnanie nepripustili a v 89. minúte pridali gólovú poistku, keď sa po rýchlej kontre presadil Božok a uzavrel tak skóre duelu na 1:3.

TJ Baník Ružiná - MFK Zemplín Michalovce 1:3 (0:1)

Góly: 83. Gligorov - 40. Kovaľ, 68. V. Janočko (11 m), 89. Božok

ŽK: 20. A. Urbánek, 67. Daško, 70. M. Ferenc, 90. T. Boháčik - 33. L. Hruška, 37. V. Janočko, 47. Podhorin, 64. D. Kunca, 74. P. Jurčo

Rozhodoval: Jaška - 425 divákov

TJ BANÍK: M. Michalík - M. Ferenc, Hladík, Štajer, A. Urbánek - Gligorov, Daško, T. Boháčik, Marko (63. M. Kočiš) – Kamendy (81. Sukisa) - Máč (63. Blaščík)

MFK ZEMPLÍN: T. Jenčo - Korijkov, L. Hruška, Vernon, M. Vanák - Kovaľ (90+. T. Sedlák), Podhorin, V. Janočko (90. S. Danko) - D. Kunca, P. Jurčo (79. M. Hamuľak), Božok

Sobota 13. apríla o 17.30 hod.: Michalovce - Liptovský Mikuláš (25. kolo)

Sobota 20. apríla o 16.00 hod.: Šaľa - Michalovce (26. kolo)

Utorok 23. apríla o 17.30 hod.: Michalovce - Rimavská Sobota (dohrávané 21. kolo)