Bezgólová remíza MFK Zemplín v Šamoríne

2013-03-23 12:00:00

Na ihrisku nováčika súťaže dosiahli remízu 0:0, ani jedno z mužstiev si nedokázalo vypracovať šancu na strelenie gólu.

Druholigoví futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali aj vo svojom druhom jarnom zápase, tentoraz na pôde šamorínskeho nováčika, z ktorej si vezú bod po výsledku 0:0.

V úvodnom dejstve sa hral vyrovnaný futbal a šancí bolo ako šafranu. V 8. minúte zahral Janočko priamy kop z 30 metrov, s ktorým si domáci gólman Pentek hravo poradil. Domáci brankár bol pozorný aj v 24. minúte, keď zneškodnil črtajúcu sa šancu Kuncu. V 29. minúte mohol otvoriť skóre duelu Šamorínčan Savič, ktorý po centri Mezovského vystrelil nad bránu. Krátko po uplynutí hry ten istý hráč tvrdou strelou poriadne natiahol michalovského gólmana, ktorý loptu vyrazil na roh. V 60. minúte nabil Jurčo na strelu Janočkovi, skúsený stredopoliar však tesne minul domácu bránu. S pribúdajúcimi minútami prevaha Zemplínčanov narastala a do zaslúženého vedenia ich mohol poslať debutujúci Juanpe, ktorého však vychytal domáci gólman. Aj druhé stretnutie Michaloviec so Šamorínom v tejto sezóne sa skončilo bezgólovou remízou.

FC ŠTK 1914 Šamorín - MFK Zemplín Michalovce 0:0

ŽK: 87. Perez (Michalovce)

Rozhodoval: Hracho - 500 divákov

FC ŠTK 1914: J. Pentek - Cmarko, M. Staško, Javorina, Fulmek - Mezovský, Marušin, Čemba, A. Urban, D. Savič (89. Dedič) - Ležaič

MFK ZEMPLÍN: T. Jenčo - Perez, L. Hruška, Korijkov, M. Vanák (80. Smrek) - T. Sedlák, Kovaľ (57. M. Hamuľak), V. Janočko - D. Kunca (69. Juanpe), P. Jurčo, Božok

Fotogalérie zo zápasu nájdete TU a TU.

Sobota 30. marca o 15.00 hod.: Michalovce - Dubnica nad Váhom (23. kolo)

Utorok 2. apríla o 17.30 hod.: Michalovce - Rimavská Sobota (dohrávané 21. kolo)

Sobota 6. apríla o 15.30 hod.: Ružiná - Michalovce (24. kolo)