Podbrezová aj Dunajská Streda hladko vyhrali

2013-03-10 12:00:00

Svojich súperov porazili rozdielom triedy. Doma vyhral aj Šamorín, ktorý si poradil s Rimavskou Sobotou.

Výsledky víkendových stretnutí 20. kola II ligy:

ŽP Šport Podbrezová - TJ Baník Ružiná 4:1 (1:0)
Góly: 15. Vaščák, 50. Kupčík, 73. Tubonemi, 90. Nosko - 80. Marko, ŽK: 72. Čekovský, 74. Vaščák (obaja Podbrezová), rozhodovali: Horváth - Jenčura, Roszbeck, 612 divákov

Domáci od úvodu nasadili svižné tempo a vypracovali si niekoľko šancí. V 15. min Tubonemi ideálne vysunul Vaščáka a ten v nedal Michalíkovi šancu. Jedinú vážnejšiu príležitosť mali hostia krátko pred polčasovou prestávkou, keď Štajer z priameho kopu tesne minul bránku domácich. V 50. min po rohovom kope sa presadil prudkou strelou Kupčík. V 73. min zahrával zo strany priamy kop Čekovský a Tubonemi na vzdialenejšej žrdi nezaváhal - 3:0. Hostia skórovali v 80. min, keď vyrazenú strelu Hanáka do siete usmernil hlavou Marko. V závere sa ešte za domácich hlavou presadil Nosko.

FC ŠTK 1914 Šamorín - MŠK Rimavská Sobota 2:0 (2:0)
Góly: 36. a 37. Ležaič, ŽK: 54. M. Kučera - 34. Siheľský, 48. J. Zvara, rozhodovali: Ježík - Poláček, Špivák, 580 divákov

Na ihrisku bolo vidieť, že ide o prvý zápas jarnej časti, mužstvá neboli ešte úplne zohraté. Domáci Šamorín zvíťazil zaslúžene zásluhou dvoch gólov Ležaiča v rozpätí dvoch minút.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:0 (1:0)
Góly: 12. Obžera, 54. Gerec, 87. Velický (z pok. kopu), bez kariet, rozhodovali: Straka - Ádám, Ferenc, 1720 divákov

Domáci boli počas celého zápasu lepším tímom. Svoju prevahu korunovali už v 12. min, keď na konci signálu z priameho kopu Obžera strelou z uhla prekonal hosťujúceho brankára. V 54. min využil chybu v strede hosťujúcej obrany Gerec a povedľa vybiehajúceho Šavola zvýšil na 2:0. Skóre uzavrel krátko pred koncom Velický, ktorý premenil penaltu nariadenú za faul na unikajúceho Beňa.

ŠK SFM Senec - MFK Zemplín Michalovce 2:2 (1:1)
Góly: 34. T. Hanzel, 56. Belkovics - 43. Janočko (z pok. kopu), 52. Kunca, ŽK: 42. Hílek (Senec), rozhodovali: P. Hrčka - Mikulaj, Žákech, 545 divákov

V prvom polčase mali domáci územnú prevahu, z ktorej vyťažili po štandardnej situácii gól. Hostia však vyrovnali tesne pred polčasovou prestávkou, keď pokutový kop premenil bývalý reprezentant Vladimír Janočko. V druhom polčase boli Michalovčania kombinačne lepším mužstvom a zápas sa skončil zaslúženou remízou.

Stretnutia Bardejov - Šaľa a Dolný Kubín - Dubnica nad Váhom boli kvôli nevyhovujúcim terénom odložené na náhradný termín.