Grič s Leškom nastúpili za slovenské výbery

2012-10-03 12:00:00

Hráči MFK Zemplín Michalovce nastúpili proti Španielsku resp. Belgicku, prvý remizoval 2:2, druhý vyhral 3:2.

Slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov remizovala v utorňajšom prípravnom zápase v Zlatých Moravciach s rovesníkmi zo Španielska 2:2. Oba tímy čaká v Zlatých Moravciach vo štvrtok od 12.00 h odveta. Zverenci trénera Ladislava Pecka podali v utorok proti favoritovi z krajiny úradujúcich svetových a európskych šampiónov kvalitný výkon. "Chlapci sa presvedčili, že hrať sa dá s každým súperom, vrátane tých z futbalových veľmocí. Každý dobrý výsledok je pre nás dobrou motiváciou na veľmi dlhej ceste, ktorá by sa mala skončiť na budúcoročných, dúfajme, úspešných majstrovstvách Európy u nás na Slovensku," uviedol na webe Slovenského futbalového zväzu futbalsfz.sk tréner Ladislav Pecko.

V základnej zostave slovenského výberu nastúpil aj stredopoliar MFK Zemplín Jakub Grič, ktorý na ihrisku pobudol polčas. Celé stretnutie odohrali aj dvaja Exmichalovčania Jakub Hromada a Atila Varga, ktorí v súčasnosti obliekajú dres Juventusu Turín.

Slovensko "17" - Španielsko "17" 2:2 (0:1)

Góly: 41. Káčer, 80. Vavro - 32. El Ouriachi, 66. Pino

SR "17": Junas - Otrísal, A. Varga, Vavro, Vodecký, GRIČ (41. Lesniak), Hromada, Káčer, M. Lovás (41. Špalek), Haraslín (55. Urblík), Slaninka (70. Slávik)

Slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov zvíťazila v prvom z dvoch prípravných stretnutí v Beringene nad rovesníkmi z Belgicka 3:2. Zverenci trénera Milana Malatinského dokázali otočiť nepriaznivý vývoj, po prvom polčase prehrávali 0:2. Odveta sa uskutoční vo štvrtok 4. októbra o 19.00 h v Maasmechelene.

Kormidelník SR 18 dal v stretnutí príležitosť aj michalovskému stredopoliarovi Adriánovi Leškovi, ktorý odohral 88 minút.

Belgicko "18" - Slovensko "18" 2:3 (2:0)

Góly: 13. Spruyt, 34. Dehond - 76. Lacko, 79. Baša, 89. Sabler

SR "18": R. Bačík - Kotula, Králik, Kastelovič, Lacko - Ivan, Szöke (82. Ventúra) - Lupčo, A. LEŠKO (88. Sabler), Bartošek (46. Záhumenský) - Kosorín (63. Baša)