Víkendové 28. kolo II. futbalovej ligy v skratke

2012-05-06 12:00:00

Počas tohto víkendu sa darilo domácim mužstvám, ktoré zvíťazili v štyroch zo šiestich stretnutí.

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 28. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže 2011/2012:

SOBOTA:

MŠK Rimavská Sobota - ŠK SFM Senec 1:1 (1:1)
Góly: 4. Pribula - 28. Polgár, ŽK: 52. Rubint - 25. Hutta, 56. Chromý, rozhodovali: Ihring - Balko, Kubačka, 468 divákov
Domáci futbalisti mali výborný vstup do zápasu, ale vyťažili z neho iba jeden gól. Jeho autorom bol v 4. min po peknej technickej strele Pribula. Hosťom sa podarilo vyrovnať po štandardnej situácii, zaváhanie brankára Rimavskej Soboty využil v 28. min Polgár. V druhom polčase mali domáci hráči územnú prevahu, z viacerých príležitostí však nedokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Hostia zo Senca hrozili z brejkov, ale na nerozhodnom výsledku 1:1 z prvého dejstva sa už nič nezmenilo.

ŽP Šport Podbrezová - FK LAFC Lučenec 7:0 (3:0)
Góly: 40., 45., 59. a 81. T. Čekovský, 4. a 81. Tubonemi (druhý z pok. kopu), 48. Nosko, ŽK: 30. Kochan, 55. Minčič - 29. Daško, 69. Národa, rozhodovali: Páchnik - Bednár, D. Hrčka, 620 divákov
Pri jednoznačnom víťazstve domácich nad trápiacim sa Lučencom sa zaskvel štvorgólový Tomáš Čekovský, dva góly pridal Tubonemi a raz sa presadil stopér Nosko. Viaceré šance futbalistov Podbrezovej ešte zostali nevyužité.

TJ Spartak Myjava - FK Bodva Moldava nad Bodvou 2:0 (2:0)
Góly: 16. P. Sládek, 25. P. Ďuriš, ŽK: 45. Kantar (Moldava nad Bodvou), rozhodovali: K. Horváth - Borsányi, Lieskovský, 1400 divákov
Domáci futbalisti boli počas celého stretnutia lepším tímom a už v prvom polčase rozhodli o osude duelu. Hostí podržal brankár Richard Novák, ktorý zneškodnil viacero vyložených šancí Myjavčanov.

MFK Ružomberok "B" - MFK Dolný Kubín 3:1 (1:1)
Góly: 45. V. Kováč, 65. M. Bezák (z pok. kopu), 82. Ondrík - 26. Dolinajec, ŽK: 55. M. Bezák, 71. Ondrík - 39. Sivčevič, 64. J. Demko, rozhodovali: Michlian - Ádám, Jankovič, 323 divákov
Už v 6. min trafil domáci Milan Bezák spojnicu bránky Dolného Kubína. Ružomberčania mali síce viac z hry, ale v 26. min prekvapil Dolinajec strelou z 20 metrov ich brankára Zicha a bolo 0:1. Rezerve MFK sa podarilo vyrovnať v poslednej minúte prvého dejstva zásluhou Vladimíra Kováča. V 64. min fauloval hosťujúci Demko vo vlastnom pokutovom území Nagya a nariadený pokutový kop Bezák bezpečne premenil - 2:1. V 82. min postil víťazstvo Liptákov krásnou strelou striedajúci Ondrík.

NEDEĽA:

FC Petržalka 1898 - MFK Zemplín Michalovce 0:1 (0:0)
Gól: 55. Ruskovský, ŽK: 57. Waseem (Michalovce), rozhodovali: Glova - R. Sluk, Petríček, 420 divákov
Domáci začali lepšie, ale Varga a Hečko zaváhali v ideálnej pozícii. Aj Michalovčania mali dve dobré príležitosti, v ktorých sa ocitli Kunca a Rák, no prvý polčas sa skončil bez gólov. Po zmene strán sa prejavila väčšia skúsenosť hráčov Michaloviec, ktorí sa napokon tešili z tesného víťazstva. Jediný gól zápasu padol v 55. min z kopačky Ruskovského, ktorému pekne prihral kapitán Rák. Dve minúty pred koncom stretnutia mohli Petržalčania vyrovnať, ale hlavička Štefúna tesne minula bránku hostí.

MFK Dubnica - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:1 (2:0)
Góly: 4. Božoň, 31. Brigant, 59. Michal Filo ml. - 84. Boškovič, ŽK: 48. Grabež - 6. Fótyik, rozhodovali: Leško - Benko, Vindiš, 195 divákov
Dubnica rýchlym gólom naznačila, že s Liptovským Mikulášom môže odohrať dobrý zápas. Domáci potom boli sústavne lepší, napokon dali tri góly a mohlo aj oveľa viac, ak by spresnili finálnu prihrávku. Hostia predviedli statočný výkon, pod ktorý sa jediným gólom už v záverečnej fáze podpísal Boškovič.