V dohrávanom 19. kole hostia nevyhrali ani raz

2012-04-05 12:00:00

Vo včerajších šiestich zápasoch dohrávaného 19. kola II. ligy sa zrodili tri výhry domácich a tri remízy.

Súhrn výsledkov stretnutí stredajšieho dohrávaného 19. kola druhej najvyššej slovenskej súťaže II. ligy:

MFK Ružomberok B - ŽP Šport Podbrezová 1:1 (1:1)
Góly: 30. Gerec - 21. Tubonemi, ŽK: 82. M. Bezák - 79. Harvilko, rozhodovali: Mojsej - Bednár, Tománek, 215 divákov

Prvá šanca stretnutia sa zrodil až v 21. min a hneď z nej bol gól. Center hosťujúceho Juraja Pančíka našiel dobre postaveného Tubonemiho, ktorý zblízka otvoril skóre - 0:1. Inkasovaný gól domácich prebudil. V 30. min Jansov center usmernil Gerec hlavou za chrbát brankára Podbrezovej Hanáka - 1:1. V 35. min gólman hostí len s námahou vyrazil Bartošovu strelu spoza veľkého vápna, krátko na to na druhej strane dobre pálil z diaľky Pančík, ale Zich v ružomberskej bránke bol pozorný. Druhé dejstvo už neprinieslo vážnejšiu príležitosť ani na jednej strane a remíza je vzhľadom na priebeh zápasu spravodlivá.

FK LAFC Lučenec - TJ Spartak Myjava 2:2 (2:0)
Góly:
19. a 27. R. Semeník (prvý z pok. kopu) - 59. a 79. Dian (prvý z pok. kopu), ŽK: 59. Paldan, 69. M. Szabó, 75. Nilaš, 80. Mat. Pyrka, 80. M. Michalík, 84. T. Opiela - 81. Sabo, rozhodovali: Kráľovič - Súkeníková, Poracký, 760 divákov

V Lučenci to bol zápas s dvoma rozdielnymi polčasmi. V prvom dejstve dominovali domáci, ktorí išli do kabín s dvojgólovým vedením po presných zásahoch kanoniera Róberta Semeníka. Po zmene strán však akoby nastúpila iná Myjava: v 59. min znížila na 1:2 Dianom a ten istý hráč o dvadsať minút neskôr vyrovnal na napokon konečných 2:2.

MFK Dolný Kubín - MFK Dubnica 0:0
ŽK:
51. Drengubiak - 36. Grabež, 73. Živčic, rozhodovali: Perašín - E. Weiss, Brendza, 450 divákov

Hostia v úvode nepremenili pokutový kop, z bieleho bodu sa nepresadil Ižvolt. Po zmene strán sa hra prelievala z jednej strany na druhú, ale skóre napokon zostalo bezgólové.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - FC Petržalka 1898 2:1 (1:0)
Góly:
28. P. Tomko, 61. Kubus - 81. Hečko, bez kariet, rozhodovali: R. Weiss - Ádám, Špivák, 400 divákov

Skóre duelu otvoril v 28. min domáci Tomko, gólu predchádzala zahodená šanca jeho spoluhráča Labuna. Po zmene strán poistil vedenie Liptovského Mikuláša v 61. min Kubus po rohu Labašku: umiestnenou strelou nedal brankárovi hostí Jenčovi šancu. Najkrajší moment zápasu priniesla 81. min, keď hosťujúci Hečko z 25 m z priameho kopu exportnou strelou uzavrel gólový účet.

FK Bodva Moldava nad Bodvou - MŠK Rimavská Sobota 1:0 (1:0)
Gól:
45. Z. Bognár, ŽK: 63. Ribár, 89. Z. Bognár - 71. Vargic, rozhodovali: Michlian - Žákech, Jankovič, 1026 divákov

Zápas mal svižné tempo a domáci si udržiavali prevahu. Vyťažili z nej povzbudzujúci "gól do šatne", ktorý dal hlavičkou Bognár po centri Ribára a bol to jeho premiérový presný zásah v drese Moldavy nad Bodvou po zimnom príchode do kádra. Po zmene strán sa Bodva zamerala na zabezpečenú obranu, z ktorej vyrážala do protiútokov. "Poistku" síce nedosiahla, ale udržala si proti Rimavskej Sobote čisté konto, čo znamenalo tri body.

ŠK SFM Senec - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (0:0)
Góly:
69. Peňaška, 72. J. Tomášek - 77. D. Kunca, bez kariet, rozhodovali: P. Hrčka - Vorel, R. Sluk, 792 divákov

Domáci mali územnú prevahu, hostia hrozili z protiútokov. V prvom polčase si ani jedno z mužstiev nevypracovalo gólovú šancu. Senčania rozhodli o svojom víťazstve počas troch minút, keď sa najskôr v 69. min presadil Peňaška a onedlho Tomášek. Konečnú podobu výsledku dal v 77. min po chybe v defenzíve domácich Michalovčan Kunca.