Slovenská 17-tka na záver turnaja remizovala

2012-02-12 12:00:00

Tréner družstva Ladislav Pecko dal opäť príležitosť trojici hráčov MFK Zemplín - Vargovi, Hromadovi a Leškovi.

Slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov remizovala v záverečnom stretnutí na turnaji v španielskom stredisku La Manga s rovesníkmi zo Švédska 2:2. Zverenci trénera Ladislava Pecka tak obsadili tretiu priečku, prví skončili Švédi a druhé miesto patrí Čechom. V predchádzajúcich dvoch vystúpeniach mladí Slováci najprv remizovali s Nórmi 0:0 a potom prehrali s Českom 1:2 (jediný gól slovenského výberu zaznamenal michalovský Leško). Za Slovensko opäť nastúpili aj všetci traja hráči MFK Zemplín Michalovce, ktorí sú v nominácii - celý duel odohral stredopoliar Jakub Hromada, prvý polčas obranca Atila Varga a druhý polčas stredopoliar Adrián Leško.

Švédsko 17 - Slovensko 17 2:2 (0:1)

Góly: 62. Olausson, 65. Bajrovic - 2. Kamenský, 67. Zuziak

Rozhodovali: Esteves (Portugalsko) - Marek (Česko), Grønevik (Nórsko) - 57 divákov.

ŠVÉDSKO 17: Setterberg (41. Norhagen) - Hedlund, Iskander, Nordenberg (49. Nordström), Sangré (60. Karlström), Hallberg, Olsson, Zeneli (41. Olausson), Tankovic, Bajrovic (70. P. Johansson), Eliasson

SLOVENSKO 17: Junas - Šatka, A. VARGA (41. Bero), Králik, Vodecký, Fajčík (36. Káčer), HROMADA, Szöke (67. Kapusta), Jagnešák (60. Zuziak), Ľupčo (80. Slaninka), Kamenský (41. A. LEŠKO)

Ladislav Pecko (tréner Slovensko 17): "Bol to dobrý zápas, keď chlapci nechali na ihrisku srdce a zohrali vyrovnanú partiu s víťazom celého turnaja. Cením si aj, že ich nezložili dva rýchle góly, kedy súper otočil zápas, a dokázali sme vyrovnať aj vyvinúť záverečný tlak."