Rezerva MFK Zemplín si ľahko poradila s Krásnou

2011-10-16 12:00:00

Michalovčania nad tabuľkovým susedom zvíťazili hladko 3:0, presadili sa Mihok, Danko a Kokočák.

Rezervný celok MFK Zemplín Michalovce zdolala na ihrisku v Topoľanoch v zápase 13. kola Majstrovstiev regiónu Východ košickú Krásnu rozdielom triedy 3:0. O góly do súperovej siete sa postarali postupne Marek Mihok, Stanislav Danko a Peter Kokočák.

Michalovčania sa do súpera zahryzli od úvodu a už v 5. minúte sa po hlavičkovom priťuknutí do veľkej šance dostal Greško, ale po jeho strele z uhla vyhlavičkoval loptu z brány na čiare stojaci M. Urban. O dve minúty namieril Ďuďa po spätnej prihrávke od Devečku v tutovke iba do gólmana hostí Fedora. V 16. minúte vystrelil do Fedora domáci kapitán Mihok. Presne o desať minút bol už michalovský stredopoliar úspešnejší, keď z poriadnej diaľky spoza obrancu namieril presne k žrdi – 1:0. V závere prvého dejstva hry Kokočák v obrovskej príležitosti namiesto strely zvolil prihrávku, ktorá však nikoho nenašla.

Po zmene strán pokračovali Michalovčania v kombinačnej hre, súpera zatlačili na jeho polovicu a zápas pripomínal súboj mačky s myšou. V 54. minúte po prihrávke Devečku obrana hostí zblokovala strelu Ďuďu. Tesne po hodine hry sa rezervný celok dočkal druhého gólu, z dorážky sa presadil striedajúci mladík Danko. V 69. minúte vystrelil Brazílčan Faleiro do brankára Krásnej. Štvrťhodinu pred koncom fauloval v pokutovom území Grajták prenikajúceho Ďuďu a z nariadenej penalty stanovil Kokočák stav stretnutia na konečných 3:0 pre Michalovce.

MFK Zemplín Michalovce B - MFK Košice-Krásna 3:0 (1:0)

Góly: 26. Mihok, 61. S. Danko, 74. Kokočák (11 m)

ŽK: 29. Čobik-Ferčík (Krásna)

Rozhodoval: Homoľa - 150 divákov.

MFK ZEMPLÍN: J. Brudňak - Tokár, Podhorín, V. Kostovčík, A. Devečka (82. Hreha) - Kokočák, Mihok, Faleiro, J. Greško (46. S. Danko) - Ďuďa, L. Forgáč (75. Regali)

FK: N. Fedor - Pasternák (46. Knap), M. Urban, Čopák, Grác - Hríb, Guza, Boda, Macák - Vaľovský (24. Grejták), Čobik-Ferčík (77. O. Kunca)