SR 18 podľahla Francúzom aj po druhýkrát

2011-10-14 12:00:00

Mladí Slováci prehrali s rovesníkmi z Francúzska 2:3, michalovský Stanislav Danko odohral 34 minút.

Slovenskí reprezentanti do 18 rokov prehrali aj vo svojom druhom prípravnom stretnutí proti Francúzsku, tentoraz v Senci 2:3. Slováci prehrávali po polčase už 0:2, dokázali však vyrovnať, ale v samom závere z pokutového kopu inkasovali. V našom národnom drese opäť dostal príležitosť aj stredopoliar MFK Zemplín Michalovce Stanislav Danko, ktorý nastúpil v 56. minúte.

Zápas sa pre nás nezačal priaznivo, dostali sme v úvode gól a Francúzi prevzali iniciatívu. Po nedostúpení našej obrany včas k súperovmu hráčovi na ľavom krídle dal druhý gól po krásnej prihrávke najlepší hráč súpera Benzia. V druhom polčase sme sa dostali krásnym gólom Briganta z 22 metrov späť do zápasu a boli sme lepším tímom v tomto úseku hry. Po veľkom úsilí sa nám podarilo vysunúť prihrávkou za obranu Števčeka a ten nedal brankárovi šancu a vyrovnal. Brankár Holec vynikol pri nájazdoch rýchlych francúzskych hráčov, keď im zlikvidoval minimálne štyri čisté gólové šance. Žiaľ na záver sme dostali gól z prísne nariadeného pokutového kopu, ktorý premenil Haller. Napriek tomu sme dokázali, ze vieme hrať aj so špičkovým európskym tímom vyrovnanú partiu.

Slovensko "18" - Francúzsko "18" 2:3 (0:2)

Góly: 52. Brigant, 72. Števček - 16. Ouassiero, 40. Benzia, 88. Haller (11m)

ŽK: 51. Kucharčík - 31. Toure

Rozhodovali: Matúš - Jankovič, Tanuška

SLOVENSKO "18": Holec - Stacho (62. Huk), Kucharčík, Čiernik (46. Durilla), Molnár, Steinhübel, Šmehýl (78. Bielik), Brigant, A. Rusnák ml. (56. Faško), Lobotka (56. S. DANKO), Pisár (46. Števček). Tréner: Peter Gergely

FRANCÚZSKO "18": Beaunardeau - Moussa (73. Conte), Calvet, Toure, Laborde, Bakayoko (67. Lacazette), Benzia (62. Haller), Laporte, Castaing (82. Vercleyen), Ouassiero, Bourdin. Tréner: Francis Smerecki

Zdroj: futbalsfz