Dvojica michalovských hráčov v nominácii SR 21

2011-09-28 12:00:00

Kormidelník Ivan Galád nominoval brankára Patrika Le Gianga, stredopoliar Michal Škvarka sa ocitol medzi náhradníkmi.

Druholigový MFK Zemplín Michalovce bude mať opäť zastúpenie v nominácii slovenskej reprezentácie do 21 rokov, v ktorej sa objavili gólman Patrik Le Giang a premiérovo aj stredopoliar Michal Škvarka. Naposledy sa v nominácii z michalovského celku objavil iba brankár Le Giang, ktorý tentoraz určite bude figurovať na zápasovej súpiske, pretože Matej Rakovan sa tentoraz objavil medzi náhradníkmi. Medzi tými nechýba ani Michal Škvarka, ktorý sa v hľadáčiku trénera Ivana Galáda objavil po prvýkrát. Bývalý kapitán reprezentácie do 19 rokov s mužstvom necestuje, na svoju príležitosť bude čakať na Slovensku.

Slovenskí reprezentanti do 21 rokov po víťazstvách doma nad Lotyšskom (3.6. Zlaté Moravce - 2:0) a vonku s Kazachstanom (6.9. Almaty - 1:0), nastúpia v utorok 11.10. v Lotyšsku (Jelgava, 15:00) na svoj tretí kvalifikačný zápas o postup na ME 2013. V rámci prípravy na toto dôležité stretnutie absolvujú naši reprezentanti okrem obvyklých tréningov a regenerácie aj analýzu zápasu v Kazachstane, diskusiu s trénerom FK Senica Stanislavom Grigom, ako aj návštevu kvalifikačného zápasu nášho "áčka" s Ruskom v Žiline.

Nominovaní hráči

Brankári: Pavol Bajza (MFK Dubnica), Patrik LE GIANG (MFK Zemplín Michalovce)

Obrancovia: Róbert Pilár (FK Senica), Matúš Čonka (MFK Košice), Lukáš Štetina (Metalist Charkov), Tomáš Košút (1. FC Slovácko), Kristián Kolčák (ŠK Slovan Bratislava), Marián Kolmokov (FC Nitra)

Stredopoliari: Peter Mazan, Samuel Štefánik (obaja AS Trenčín), Ján Greguš (Baník Ostrava), Milan Lalkovič (Doncaster Rovers), Filip Kiss (Cardiff City), Juraj Vavrík (MFK Ružomberok), Marek Hlinka (FK Dukla Banská Bystrica)

Útočníci: Róbert Mak (1. FC Nürnberg), Ákos Szarka (ŠK SFM Senec), Arnold Šimonek (FC Nitra)

Náhradníci

Brankár: Matej Rakovan (MŠK Žilina)

Obranca: Jakub Holúbek (ŠK Slovan Bratislava)

Stredopoliari: Adam Žilák (MŠK Žilina), Kamil Karaš (MFK Košice), Michal ŠKVARKA (MFK Zemplín Michalovce), Róbert Valenta (1. FK Příbram), Jakub Paur (FC ViOn Zlaté Moravce)

Útočníci: Ivan Schranz (FC Petržalka 1898), Dávid Guba (1. FC Tatran Prešov) 

Realizačný tím

hlavný vedúci: Jozef Valovič, hlavný tréner: Ivan Galád, asistent trénera: Norbert Hrnčár, tréner brankárov: Stanislav Seman, tím manažér: Samuel Slovák, technický vedúci: Dávid Vailing, lekár: Pavel Malovič, psychológ: Juraj Mrázik, fyzioterapeut: Pavel Purdek, masér: Mário Prelovský, kustód: Štefan Balla

Zdroj: futbalsfz