Maximálna spokojnosť Michala Škvarku

2011-07-10 12:00:00

Posila michalovského celku Michal Škvarka sa môže pochváliť tým, že v šestnástich rokoch debutoval v Corgoň lige.

Jednou z nových posíl druholigového MFK Zemplín pred novou sezónou je aj stále iba 18-ročný Michal Škvarka, ktorý svojimi výkonmi v príprave dokazuje, že by mohol byť platným hráčom základnej zostavy Michaloviec. Hneď na úvod sme skromne pôsobiacemu strednému záložníkovi položili otázku, ako sa zrodil jeho príchod do metropoly Zemplína. „Majiteľ žilinského klubu, pán Jozef Antošík, mi povedal, že chce, aby som pravidelne hrával, čo by v Žiline nebolo veľmi možné. Preto mi navrhol, že najlepšou alternatívou pre mňa by bol michalovský MFK Zemplín, kde je výborné prostredie. Súhlasil som, pretože hrávať potrebujem a verím, že sa tu presadím a mužstvu pomôžem,“ povedal nám Michal Škvarka, ktorý začínal s futbalom v rodnom Martine a od pätnástich rokov pôsobil v MŠK Žilina.

Talentovaný stredopoliar, ktorý je kapitánom slovenskej reprezentácie do 19 rokov, je v Michalovciach od samého začiatku letnej prípravy a prostredie na Zemplíne sa mu veľmi páči. „Som tu maximálne spokojný, až veľmi príjemne som prekvapený ako vyzerá tunajší zrekonštruovaný štadión a aj podmienky na trénovanie,“ pochvaľoval si Michal Škvarka a na margo michalovského trénera Vlastimila Petrželu povedal: „Je to skúsený tréner, je vidieť, že má toho veľa za sebou a to je pre mňa obrovské plus v mojom napredovaní.“ Michal nešetril slovami chváli ani na adresu svojich terajších spoluhráčov v MFK Zemplín a prezradil nám, že kolektív, do ktorého pred sezónou pribudli aj ďalší traja Žilinčania (bratia Emil a Patrik Le Giangovci a Dominik Fotyik), je výborný.

Michal Škvarka sa môže pochváliť tým, že vo veku 16 rokov, 8 mesiacov a 7 dní debutoval v žilinskom drese v najvyššej súťaži, keď 26. apríla 2009 v 26. kole v domácom zápase proti FC Nitra (2:0) vybehol na trávnik v 81. minúte a vystriedal českého záložníka Emila Rilkeho. Ešte pamätnejší deň pre Michala prišiel o čosi neskôr, presnejšie 30. mája 2009. Vtedy nastúpil prvýkrát v základnej zostave MŠK Žilina, v poslednom 33. kole odohral po boku Mária Pečalku, ktorý momentálne pôsobí v izraelskom Hapoel Tel Aviv, v strede zálohy na ihrisku Dunajskej Stredy (0:0) 70 minút. „Na ten zápas si spomínam výborne, s Máriom Pečalkom sa mi hralo výborne, bola fantázia hrať s takým skúseným futbalistom. V závere duelu ma vystriedal Chorvát Mislav Karoglan,“ zalovil v pamäti Michal Škvarka, ktorý svojim výkonom upútal redaktorov Denníka Šport natoľko, že ho dokonca zaradili do najlepšej jedenástky kola!