MFK Zemplín v stredu štartuje letnú prípravu

2011-06-22 12:00:00

Tréner Michaloviec Vlastimil Petržela sa po pracovnom voľne už nevie dočkať ostrého štartu prípravného obdobia.

Dnes o 10.00 hod. odštartujú futbalisti michalovského MFK Zemplín letnú prípravu. Štvrtý tím uplynulého ročníka druhej najvyššej súťaže má pred sebou mesiac prípravného obdobia, keďže v sobotu 23. júla 2011 odštartuje nový majstrovský ročník domácim stretnutím proti Lučencu. MFK Zemplín už pozná herný program letnej prípravy, ten štartuje už v nedeľu v Ostrave proti účastníkovi Corgoň ligy FK Senica.

Pracoval okolo domu

Trénera MFK Zemplín Vlastimila Petrželu sme oslovili už včera a v predstihu sme zisťovali, ako strávil dovolenkové obdobie. „Bolo to predovšetkým o práci, ktorá však s futbalom nemala veľa spoločného. Nebol som s rodinou nikde pri mori, venoval som sa len práci okolo domu. Keďže som celý rok v Michalovciach, musel som sa venovať trebárs rúbaniu dreva, jeho uskladneniu, stihol som aj urobiť na záhradnom dome novú fasádu,“ opísal uplynulé tri týždne Vlastimil Petržela, ktorého sme sa opýtali, či pri všetkých bežných povinnostiach stihol riešiť aj futbal? „Isteže, ale len cez telefón. Dôležité bolo, že ešte pred odchodom z Michaloviec sme boli na všetkom dohodnutí a teraz sme si už iba overovali, ako to všetko vychádza,“ doplnil Vlastimil Petržela, ktorý nám prezradil aj to, že v MFK Zemplín skončil ďalší hráč, stredopoliar Josef Hořava, ktorý sa nedohodol na podmienkach pokračovania spolupráce.

O novinkách

Tréner michalovského MFK Zemplín už má aj predstavu, ako by mal vyzerať káder pre najbližšie obdobie. „Zo začiatku by sa malo objaviť zopár hráčov na skúškach. Prídu dvaja Francúzi, o čosi neskôr sa zapojí aj ďalší juhoafrický hráč z Kapského mesta, odkiaľ k nám prišiel Isaacs Waseem. Rokujeme tiež so Žilinou o príchode trojice mládežníckych reprezentantov, bratov Le Giangovcov útočníka Emila a brankára Patrika, a stredopoliara Michala Škvarku. Na skúške sa tiež objaví stopér Martin Zlatohlavý, odchovanec Prešova, ktorý naposledy hrával v Dolnom Kubíne. V ďalšom období ešte budeme pracovať na získaní kvalitného stopéra. Vlastne celá moja snaha smeruje k tomu, aby sme mali k dispozícii kvalitnú defenzívnu štvoricu, lebo v minulom ročníku nám to vzadu poriadne škrípalo,“ dodal Vlastimil Petržela, ktorý sa už na letnú prípravu a zvlášť dnešný jej štart nesmierne teší.

Zdroj: KORZÁR