V sobotu spoznáme druhého zostupujúceho

2011-05-27 12:00:00

Pred záverečným 33. kolom je už len jediná nezodpovedaná otázka - kto bude druhým zostupujúcim a odprevadí FK Púchov.

Po stredajšej tohtosezónnej derniére v Corgoň lige sa v sobotu šesťzápasovým programom záverečného 33. kola uzavrie aj scenár druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - I. ligy v sezóne 2010/2011. Už viac ako jeden mesiac (konkrétne 23. apríla po stretnutí 26. kola s Púchovom /2:1/) je známe, že víťazom I. ligy sa stal AS Trenčín. Klub spod Hradu Matúša Čáka sa po troch rokoch účinkovania v tejto súťaži môže tešiť a oslavovať opätovný návrat medzi slovenskú futbalovú elitu.

Hráčom Trenčína, ktorých viedol z lavičky Adrián Guľa spolu s Mariánom Zimenom a Romanom Hodálom, v stredu večer po dueli predposledného 32. kola s Liptovským Mikulášom a zároveň po poslednom domácom vystúpení AS odovzdali generálny sekretár SFZ Jozef Kliment a riaditeľ Únie ligových klubov pre I. ligu Dušan Keketi zlaté medaily a trofej pre víťaza. V súčasnosti má AS Trenčín pred MŠK Rimavská Sobota obrovský 20-bodový náskok.

Pred sobotňajším záverečným 33. kolom I. ligy ešte nie je jasné, kto odprevadí FK Púchov do II. ligy (tretia najvyššia súťaž). Ako je známe, Považania sa stali prvým istým zostupujúcim už pred dvoma týždňami po stretnutí 30. kola, v ktorom podľahli v domácom prostredí MFK Zemplín Michalovce 2:4. Púchov s určitosťou obsadí v konečnom účtovaní posledné 12. miesto.

O druhom tíme, ktorý sa minimálne na rok rozlúči s pôsobením v I. lige, však ešte nie je rozhodnuté. Kandidáti sú dvaja - aktuálne 10. mužstvo v tabuľke MFK Ružomberok "B" (35 bodov) a zatiaľ jedenásty tím v poradí Slovan Duslo Šaľa (32 bodov). Pri prípadnej rovnosti bodov v konečnom účtovaní rozhoduje bilancia zo vzájomných stretnutí, ktoré sú vyrovnané (z pohľadu Ružomberka: 1:1 /doma/ v 5. kole, 1:2 /vonku/ v 16. kole a 1:0 /doma/ v 27. kole, skóre 3:3, body 4:4). Podľa Rozpisu republikových súťaží SFZ v prípade, keď ide o zostup a dva "namočené" tímy majú rovnakú bilanciu zo vzájomných súbojov pokiaľ ide o počet bodov, gólový rozdiel i strelené góly na ihrisku súpera (ako je to teraz v prípade Ružomberka "B" a Šale), uskutočnilo by sa dodatočné stretnutie na neutrálnom ihrisku.  "S takým niečím my absolútne nerátame. Na definitívu záchrany nám stačí v sobotu v domácom dueli proti Dolnému Kubínu získať jeden bod a minimálne tento cieľ by sme chceli dosiahnuť. Som presvedčený, že naša rezerva bude účinkovať v I. lige aj v ďalšom ročníku. Tréner Ladislav Molnár bude mať k dispozícii aj niektorých hráčov z A-mužstva," uviedol v piatok napoludnie s optimizmom v hlase obchodný manažér a tlačový hovorca ružomberského klubu Michal Mertinyák.


V Šali si uvedomujú zložitosť situácie, ale ešte neklesajú na duchu. "Naším cieľom je dokončiť túto sezónu so cťou. Proti Trenčínu chceme doma v sobotu uspieť a zvíťaziť. Potom nám už nezostáva nič iné, ako čakať na zakopnutie ružomberského B-tímu. Na možný dodatočný duel nemyslíme, hoci by sme sa mu samozrejme nebránili," poznamenal manažér FK Slovan Duslo Ladislav Jaroš a dodal: "Škoda, že sme nezvíťazili v predchádzajúcom zápase s Petržalkou (1:2). Viedli sme o gól a mali sme ďalšie dve vyložené príležitosti na skórovanie. Hráči asi nezvládli psychický tlak."

Program záverečného 33. kola I. futbalovej ligy (druhá najvyššia súťaž) 2010/2011:
Sobota 28. mája - 17.00 h: MFK Zemplín Michalovce - FK Bodva Moldava nad Bodvou (Michlian - Poracký, Hrdlička), MFK Ružomberok "B" - MFK Dolný Kubín (Vlčej - Tomčík, Súkeníková), MŠK Rimavská Sobota - LAFC Lučenec (Molitoris - Borsányi, Mikulaj), Tatran Liptovský Mikuláš - FK Púchov (R. Weiss - Bacsa, Bóllo), Slovan Duslo Šaľa - AS Trenčín (Pavlík - Martiš, Poláček), SFM Senec - FC Petržalka 1898 (Ježík - Vorel, M. Sluk).

Tabuľka

Zdroj: profutbal