MFK Zemplín v oslabení prehral 0:3

2011-05-25 12:00:00

Stopér Mižík videl v 6. minúte červenú kartu, takže aj preto sa do tretice zrodil rovnaký výsledok - 3:0.

Futbalisti Michaloviec prehrali v stredajšom stretnutí 23. kola na ihrisku Dolného Kubína 0:3, keď už do prestávky prehrávali dvojgólovým rozdielom. Zaujímavé je, že aj dva predchádzajúce zápasy týchto súperov skončili rovnakým výsledkom, keď vždy brali všetky body domáci po rezultáte 3:0. MFK Zemplín doma najbližšie uvidíme v poslednom stretnutí sezóny proti Moldave nad Bodvou, ktoré je na programe v sobotu 28. mája.

Tréner Vlastimil Petržela sa musel v Dolnom Kubíne bez trojice hráčov, potrestaného kapitána Jána Marcina a dvojice mladých ofenzívnych reprezentantov, Olivera Špilára a Dominika Kuncu.

Úvod mali hostia priam príšerný. Už po štyroch minútach zahrávali Kubinčania rohový kop, hlavičku Cicmana ešte Brudňak vyrazil, ale odrazená lopta putovala k stopérovi Jurkymu, ktorý strelou bez prípravy otvoril skóre - 1:0. Aby toho nebolo málo, o ďalšie dve minúty vyrobil michalovský stopér Mižík školácku chybu, ktorú riešil faulom na unikajúceho Cicmana a preto sa mu rekordne rýchlo začervenalo pred očami! Domáci vďaka početnej výhode prevzali iniciatívu. V 24. minúte sa navyše zo situácie zaváňajúcej postavením mimo hry presadil Jaworek a MFK Zemplín prehrával už dvojgólovým rozdielom. Po polhodine hry mohli viesť futbalisti Dolného Kubína už o tri góly, keď sa po ďalšom nedorozumení v michalovskej defenzíve dostal do ideálnej príležitosti Cicman, ale tentoraz minul Brudňakovu bránu. Domáci mali až do konca prvého polčasu hernú prevahu, ale na skóre sa už nič nezmenilo.

Po zmene strán mala hra rovnaký obraz a v 56. minúte po faule Zonzona na domáceho kapitána Simana mal Dolný Kubín výhodu pokutového kopu, ktorý Velický premenil a domáci viedli už 3:0. Potom sa dlhší čas nič podstatné nedialo, až v 86. minúte kubínsky Bakoš vyslal peknú strelu, ktorej však chýbali centimetre. Do jedinej vážnejšej šance Michaloviec sa dostal v 87. minúte striedajúci Ruskovský, ale napálil loptu iba do brankára Trabalíka.

Štatistika

Dolný Kubín - Michalovce 3:0 (2:0)

Góly: 4. Jurky, 24. Jaworek, 56. Velický (11 m). ŽK: 56. Zonzon, 68. Trninič. ČK: 6. Mižík. Rozhodca: Sedlák - 385 divákov.

MFK: Trabalík - Bakoš, Zlatohlavý, Jurky, Harčár - Jaworek, Siman, Velický, Dutka – Cicman (81. Kostúrik), Chomistek (64. Drengubiak).

MFK ZEMPLÍN: Brudňak - Janek, Trninič, Mižík, Vanák - Waseem (46. Hottek), Zonzon (61. Ruskovský), Jakubčo, Gamkrelidze - Serečin (50. E. Seman), Knobloch.

Zvyšné výsledky 32. kola: Moldava nad Bodvou - Senec 1:0 (1:0), Púchov - Rimavská Sobota 1:2 (0:1), Lučenec - Ružomberok B 0:1 (0:1), Trenčín - Liptovský Mikuláš 1:3 (1:1), Petržalka - Šaľa  2:1 (0:1).

Tabuľka

Najbližší program: 33. kolo (sobota 28. mája 2011 o 17.00 hod.): Michalovce - Moldava nad Bodvou.