Mladí Slováci na záver prehrali a nepostúpili

2011-05-25 12:00:00

Slovenska reprezentácia do 19 rokov na záver kvalifikácie prehrala s Francúzskom 0:2, postúpili Gréci.

Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov prehrala v stredu v jej poslednom zápase II. fázy kvalifikácie ME 2011 v seneckom NTC s rovesníkmi z Francúzska 0:2, pričom v základnej zostave sa objavili obaja naši mladíci z útoku, Oliver Špilár a Dominik Kunca. Zverenci trénera Pavla Peráčka sa tak rozlúčili s vystúpením v 3. skupine druhou prehrou, keď na úvod turnaja podľahli Grékom 1:2 a v tabuľke obsadili konečnú 3. priečku.

Mladí Slováci na turnaji síce dokázali zdolať Bielorusov vysoko 5:0, ale to im na postup nestačilo. Ten si vybojovali už po druhom kole Gréci, ktorí v stredu zdolali Bielorusov 1:0 a turnaj skončili s tromi výhrami. O postup na júlový finálový turnaj v Rumunsku bojuje 28 tímov v tzv. Elite Round v siedmich štvorčlenných skupinách.

3. skupina:
SR 19 - Francúzsko 19 0:1 (0:0)
Góly: 64. Situ, 79. Derouard (z 11 m), ŽK: Janec - Landre, rozhodoval: Ayetekin (Nem.).
SR 19: Le Giang - Jacko (46. Janec), Vrablec, Grman, Macsicza - Ujlaky, Škvarka, Paur (73. Dolný), Hladík - KUNCA, ŠPILÁR (67. Schranz).

Mladí Slováci nastúpili proti favoritovi so snahou skončiť na turnaji aspoň na druhom mieste. Po bezgólovom prvom polčase inkasovali Slováci v 64. minúte gól, ktorého autorom bol Situ. V 79. minúte brankár Le Giang fauloval v šestnástke Sanoga a nariadenú penaltu premenil Derouard. Peráčkovci skončili turnaj s dvoma prehrami a v tabuľke 3. skupine obsadili konečnú tretiu priečku.